Wybory do Senatu (27.06.2024)

KOMISJA WYBORCZA na WYDZIALE EKONOMICZNYM

Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

 

informuje, że

w dniu 27 czerwca 2024 roku (czwartek)

 

odbędą się wybory do SENATU Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

na kadencję 2024-2028

w godz. 9.30-10.00 w sali 101

w grupie nauczycieli akademickich zatrudnionych na stanowiskach profesora lub profesora uczelni w Instytucie Ekonomii i Finansów

 

 

W powyższej grupie wyborczej wybierany jest jeden członek Senatu.

 

Komisja Wyborcza informuje, że zgłoszenia kandydatów do Senatu (załącznik 1) będą przyjmowane w formie pisemnej w pokoju 313 (Sekretariaty Instytutów) do dnia 26 czerwca 2024 r. (w godzinach pracy Sekretariatów) oraz w pierwszej fazie zebrania wyborczego.

 

Do zgłoszenia kandydata na senatora należy dołączyć jego zgodę na kandydowanie wraz z oświadczeniem (załącznik 2) o spełnieniu wymogów określonych w art. 20 ust. 1 pkt 1–7 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz w Statucie UMCS z dnia 29 maja 2019 r. (wzory w załączniku).

(wzór „Zgłoszenie na senatora, Zgoda i oświadczenie kandydata na senatora” stanowi

załącznik do Uchwały Nr XXV – 31.17/24 Senatu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z dnia 24 stycznia 2024 r. w sprawie określenia szczegółowego trybu zgłaszania kandydatów i przeprowadzania wyborów organów Uniwersytetu, sposobu głosowania w tych wyborach, w tym możliwości głosowania przy użyciu środków komunikacji elektronicznej oraz określenia wzorów dokumentów związanych z procesem wyborczym).

 

Kandydaci na senatorów podpisują oświadczenie (załącznik nr 2), które jest przekazywane Wydziałowej Komisji Wyborczej razem z pisemnym zgłoszeniem kandydata. Kandydat oświadcza, że:

- wyraża zgodę na kandydowanie;
- ma pełną zdolność do czynności prawnych;
- korzysta z pełni praw publicznych;
- nie był/a skazany/a prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
- nie był/a karany/a karą dyscyplinarną;
- w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. nie pracował/a w organach bezpieczeństwa państwa w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2023 r. poz. 342 ze zm.), nie pełnił/a w nich służby ani nie współpracował/a z tymi organami;
- nie ukończy 70. roku życia do dnia rozpoczęcia kadencji Senatu (tj. do 1 września 2024 r.).

2. Kandydaci urodzeni przed 1 sierpnia 1972 r. są zobligowani złożyć oświadczenie lustracyjne albo informację o jego wcześniejszym złożeniu (zgodne z wzorami ustawowymi dostępnymi na stronie IPN). Oświadczenie/informacja jest przekazywane Wydziałowej Komisji Wyborczej w zaklejonej i podpisanej kopercie. Oświadczenie powinno zwierać 3 strony również w przypadku, gdy wypełniana jest tylko pierwsza. Niezłożenie takiego oświadczenia/informacji uniemożliwia objęcie mandatu senatora i prowadzi do wyborów uzupełniających.

3. Członkiem Senatu nie można być dłużej niż dwie następujące po sobie kadencje.

 

Wydziałowa Komisja Wyborcza WE UMCS

    Aktualności

    Autor
    Agnieszka Gryglicka
    Data dodania
    13 czerwca 2024