Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
KOMISJA WYBORCZA na WYDZIALE EKONOMICZNYM
Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
informuje, że
w dniu 20 czerwca 2024 roku (czwartek)
odbędą się wybory do SENATU Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
na kadencję 2024-2028
w godz. 9.30-10.00 w sali 101
w grupie nauczycieli akademickich zatrudnionych na stanowiskach profesora lub profesora uczelni w Instytucie Nauk o Zarządzaniu i Jakości;
w godz. 10.00-11.30 w Auli II
w grupie wyborczej pozostałych nauczycieli akademickich zatrudnionych na WE (adiunkci z habilitacją, adiunkci, asystenci, wykładowcy zatrudnieni zarówno w Instytucie Nauk o Zarządzaniu i Jakości jak i w Instytucie Ekonomii i Finansów).
W każdej z grup wyborczych wybierany jest jeden członek Senatu.
Komisja Wyborcza informuje, że zgłoszenia kandydatów do Senatu (załącznik 1) będą przyjmowane w formie pisemnej w pokoju 313 (Sekretariaty Instytutów) do dnia 19 czerwca 2024 r. (w godzinach pracy Sekretariatów) oraz w pierwszej fazie zebrania wyborczego.
Do zgłoszenia kandydata należy dołączyć jego zgodę na kandydowanie wraz z oświadczeniem (załącznik 2) o spełnieniu wymogów określonych w art. 20 ust. 1 pkt 1–7 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz w Statucie UMCS z dnia 29 maja 2019 r. (wzory w załączniku).
(wzór „Zgłoszenie na Senatora, Zgoda i oświadczenie kandydata na Senatora” stanowi
załącznik do Uchwały Nr XXV – 31.17/24 Senatu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z dnia 24 stycznia 2024 r. w sprawie określenia szczegółowego trybu zgłaszania kandydatów i przeprowadzania wyborów organów Uniwersytetu, sposobu głosowania w tych wyborach, w tym możliwości głosowania przy użyciu środków komunikacji elektronicznej oraz określenia wzorów dokumentów związanych z procesem wyborczym).
Kandydaci na senatorów podpisują oświadczenie (załącznik nr 2), które jest przekazywane Wydziałowej Komisji Wyborczej razem z pisemnym zgłoszeniem kandydata. Kandydat oświadcza, że:
- wyraża zgodę na kandydowanie;
- ma pełną zdolność do czynności prawnych;
- korzysta z pełni praw publicznych;
- nie był/a skazany/a prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
- nie był/a karany/a karą dyscyplinarną;
- w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. nie pracował/a w organach bezpieczeństwa państwa w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2023 r. poz. 342 ze zm.), nie pełnił/a w nich służby ani nie współpracował/a z tymi organami;
- nie ukończy 70. roku życia do dnia rozpoczęcia kadencji Senatu (tj. do 1 września 2024 r.).
2. Kandydaci urodzeni przed 1 sierpnia 1972 r. są zobligowani złożyć oświadczenie lustracyjne albo informację o jego wcześniejszym złożeniu (zgodne z wzorami ustawowymi dostępnymi na stronie IPN). Oświadczenie/informacja jest przekazywane Wydziałowej Komisji Wyborczej w zaklejonej i podpisanej kopercie. Oświadczenie powinno zwierać 3 strony również w przypadku, gdy wypełniana jest tylko pierwsza. Niezłożenie takiego oświadczenia/informacji uniemożliwia objęcie mandatu senatora i prowadzi do wyborów uzupełniających.
3. Członkiem Senatu nie można być dłużej niż dwie następujące po sobie kadencje.
Wydziałowa Komisja Wyborcza WE UMCS