Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
W czwartek, 28 maja br. o godzinie 14:00 połączyliśmy się z akademickimi ośrodkami kultury z całej Polski podczas seminarium transmitowanego na facebookowym fanpage’u Ogólnopolskiego Forum Kultury Studenckiej.
więcej
Tradycja to nieodłączny element naszej polskiej kultury, nasza narodowa identyfikacja. W cyklu Łącza kultury: Od desu do estrady zaprezentujemy wartości naszego kulturowego dziedzictwa. Wchodząc w kuluary pracy Zespołu Tańca Ludowego UMCS im....
więcej
Podczas cyklu Władysław i Mieczysław Maławscy oraz wielu innych artystów zdradzają nam tajniki malowania akwarelą. Akwareliści na naszych oczach namalują obrazy o różnej tematyce - od pejzaży przyrody, przez architekturę po wodny świat.
więcej
Cykl podróżniczy Łącza kultury: Przez Świat. Spotkania z podróżą jest kontynuacją odbywających się od półtora roku w Chatce Żaka comiesięcznych spotkań z globtroterami dzielącymi się z widzami doświadczeniami z podróży dalekich i całkiem bliskich....
więcej
Z satysfakcją informujemy, że Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej przyznało pozytywną ocenę w sprawie jakości kształcenia na kierunku kulturoznawstwo. Akredytacja została przyznana na najdłuższy możliwy okres, tj. 6 lat.
więcej
Zapraszamy do obejrzenia czwartego odcinka z cyklu The Vibes of UMCS! Tym razem będziecie mogli bliżej poznać gospodarzy programu, dowiedzieć się więcej na temat ich pasji i zainteresowań.
The Vibes of UMCS powstaje we współpracy z Akademickim Radiem...
więcej
Centrum Współpracy Międzynarodowej z przyjemnością informuje o sukcesie fizyków UMCS w programie Horyzont 2020! Zespół prof. Krzysztofa Murawskiego oraz prof. Stefaana Poedtsa uzyskał dofinansowanie UE na realizację projektu z zakresu pogody...
więcej
Naukowcy z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie opracowali wynalazek, który może zrewolucjonizować środowisko pszczelarskie. „Waxo” służy do badania jakości wosku pszczelego i jest pierwszym tego typu urządzeniem na rynku.
więcej