Senatorki 35-lecia. Co zawdzięczamy kobietom Senatu?

Dr hab. Krystyna Leszczyńska-Wichmanowska, prof. UMCS wzięła udział w nagraniu najnowszego odcinka podcastu senackiego poświęconego rozmowom o roli, zadaniach i historii Izby Wyższej Parlamentu RP.

Odcinek pt. "Senatorki 35-lecia. Co zawdzięczamy kobietom Senatu?" został zrealizowany w rocznicę (4 lipca 1989 r.) pierwszego posiedzenia Senatu RP. 

Bez ich zaangażowania, wytrwałości i pracy nie byłoby zmian demokratycznych, które zaszły w Polsce po 1989 roku. Kobiety senatorki były częścią tej historii Polski. W okolicznościowym odcinku rozmawiały o tym prof. Krystyna Leszczyńska-Wichmanowska oraz socjolożka i dyrektorka Instytutu Studiów Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. Anna Domaradzka-Widła z gospodynią programu Anną Kowalczyk - pisarką, dziennikarka, aktywistka, autorką książki Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich (2018).


Prof. Krystyna Leszczyńska-Wichmanowska - politolożka i prawniczka, pracowniczka Katedry Systemów Politycznych i Praw Człowieka UMCS, badaczka feminizmu, parlamentaryzmu i partycypacji kobiet w sferze publicznej i autorka opracowania „Senat Rzeczypospolitej Polskiej 1989-2011”


Zapraszamy do wysłuchania odcinka na YouTube X (dawny Twitter) Facebook | Spotify


Źródło: Instytut Nauk o Polityce i Administracji UMCS

    Wszystkie aktualności

    Data dodania
    6 sierpnia 2024