Szkolenie: Formularze dostępne cyfrowo

Organizator: Ministerstwo Cyfryzacji

12 listopada, godz. 9-12

Szkolenie online na platformie Teams - nie wymaga rejestracji

Link do szkolenia (link pojawi się na kilka dni przed szkoleniem)

Dla kogo jest szkolenie

Szkolenie przygotowaliśmy dla osób, które tworzą i publikują różne treści, koordynują w podmiotach publicznych wdrażanie dostępności cyfrowej lub z innych powodów interesują się tym tematem.

Aby zrozumieć temat, który omawiamy na szkoleniu, przydatna jest podstawowa wiedza o  dostępności cyfrowej.

Forma szkolenia

Szkolenie to 3-godzinny wykład, podczas którego pokazujemy również, dlaczego ważne jest, by formularze były dostępne cyfrowo.  W trakcie szkolenia uczestnicy mogą zadawać pytania.

O czym mówimy na szkoleniu

1. Czym jest dostępność cyfrowa? — koncepcja i definicje.
  2. Wymogi dostępności cyfrowej dla formularzy — wymagania ustawy o dostępności cyfrowej wobec podmiotów publicznych publikujących w Internecie formularze.
  3. Planowanie dostępności cyfrowej formularzy — jak wdrażać dostępność cyfrową formularzy.
  4. Podstawowe błędy przy tworzeniu formularzy.
  5. Problemy z formularzami tworzonymi w edytorze tekstu.
  6. Dostępność cyfrowa formularzy — o czym pamiętać.

Podczas szkolenia na przykładowych formularzach również pokazujemy i omawiamy, w jaki sposób osoba niewidoma może z nich korzystać i jakie  bariery lub utrudnienia napotyka.

Informacja ze strony organizatora, źródło: www.gov.pl

8 października 2024