Projekty naukowe
Co roku wykonujemy kilka projektów naukowych wykorzystujących technologie geoinformatyczne. Zwykle obejmują one analizę danych przestrzennych, modelowanie terenu, czy aplikacji opartych na lokalizacji. Nasze projekty często powstają przy współpracy z urzędami miast lub innymi wydziałami uczelni UMCS. Możemy się pochwalić dużym zainteresowaniem ze strony mediów społecznościowych. Wiele stacji radiowych, czy stron internetowych przeprowadzało z liderami projektów wywiady, aby dowiedzieć się dodatkowych informacji na temat wykonanych przez nas aplikacji i analiz.
O naszych projektach mówi się nie tylko na naszym wydziale, ale także w mediach społecznościowych i popularnych platformach informacyjnych.
W roku 2022/23 pojawiliśmy się:
Efektem projektu naukowego została strona internetowa z aplikacją umożliwiającą szybkie przeglądanie różnych gatunków grzybów wraz z ich lokalizacją w polskich lasach. Witryna nie jest przeznaczona wyłącznie dla doświadczonych grzybiarzy, ale także dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę, ponieważ aplikacja jest łatwa w użyciu. Aplikacja powstał we współpracy z członkami Studenckiego Koła Naukowego Biotechnologów "Mikron" UMCS Lublin. Liderki projektu naukowego - Sandra Chrustowska oraz Aleksandra Król, opowiadały o funkcjonalności aplikacji w jednej z audycji Radia Lublin.
Liderki projektu wystąpiły w audycji Polskiego Radia Lublin: Strona lubelskich studentów spieszy na pomoc amatorom grzybów - Polskie Radio Lublin