Projekty naukowe

Projekty naukowe

Co roku wykonujemy kilka projektów naukowych wykorzystujących technologie geoinformatyczne. Zwykle obejmują one analizę danych przestrzennych, modelowanie terenu, czy aplikacji opartych na lokalizacji. Nasze projekty często powstają przy współpracy z urzędami miast lub innymi wydziałami uczelni UMCS. Możemy się pochwalić dużym zainteresowaniem ze strony mediów społecznościowych. Wiele stacji radiowych, czy stron internetowych przeprowadzało z liderami projektów wywiady, aby dowiedzieć się dodatkowych informacji na temat wykonanych przez nas aplikacji i analiz.

O naszych projektach mówi się nie tylko na naszym wydziale, ale także w mediach społecznościowych i popularnych platformach informacyjnych. 

W roku 2022/23 pojawiliśmy się:

  • 43 razy na stronach internetowych związanych z branżą geoinformatyczną i nie tylko, m.in TVN, TVP, Gazeta Wyborcza itp. (z czego 6 z nich to strony zagraniczne, które pisały o aplikacji “Grzyby w Polsce”)
  • 17 razy na blogach tematycznych/osobistych
  • 12 razy w radiach
  • 7 razy w gazetach publicznych m.in Gazeta Wyborcza
  • 2 razy w telewizji

 

Poznaj część naszych projektów

Efektem projektu naukowego została strona internetowa z aplikacją umożliwiającą szybkie przeglądanie różnych gatunków grzybów wraz z ich lokalizacją w polskich lasach. Witryna nie jest przeznaczona wyłącznie dla doświadczonych grzybiarzy, ale także dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę, ponieważ aplikacja jest łatwa w użyciu. Aplikacja powstał we współpracy z członkami Studenckiego Koła Naukowego Biotechnologów "Mikron" UMCS Lublin. Liderki projektu naukowego - Sandra Chrustowska oraz Aleksandra Król, opowiadały o funkcjonalności aplikacji w jednej z audycji Radia Lublin.

Liderki projektu wystąpiły w audycji Polskiego Radia Lublin: Strona lubelskich studentów spieszy na pomoc amatorom grzybów - Polskie Radio Lublin