Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Praktyki studentek i studentów kierunku Rozwój zasobów ludzkich na WPiP UMCS w Polimex Mostostal S.A.
W dniu 1 marca 2024 roku przedstawiciele Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS wraz ze studentkami i studentami studiów magisterskich II stopnia kierunku Rozwój zasobów ludzkich, gościli w firmie Polimex Mostostal S.A., jednej z największych polskich firm inżynieryjno-budowlanych i generalnego wykonawcy w zakresie budownictwa przemysłowego.W czasie spotkania odbyło się oficjalne, przekazanie podpisanej w dniu 23 stycznia 2024 roku umowy o partnerstwie i wzajemnej współpracy pomiędzy Wydziałem Pedagogiki i Psychologii UMCS, a Polimex Mostostal S.A. z siedzibą w Warszawie. Wydział reprezentował Pan dr hab. Andrzej Różański, prof. UMCS – Dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS, a Pani Angelika Ambroziewicz – Dyrektor Biura Personalnego i Administracji reprezentowała Polimex Mostostal S.A.
W ramach nawiązanej współpracy studenci Rozwoju zasobów ludzkich otrzymali szansę na odbywanie praktyk specjalistycznych w dziale HR tej jednej z największych w Europie korporacji, która realizuje specjalistyczne inwestycje w Polsce i za granicą dla branży energetycznej, petrochemicznej, gazowej i ochrony środowiska, a także jest producentem i eksporterem konstrukcji stalowych, krat pomostowych oraz zajmuje się cynkowaniem i malowaniem konstrukcji stalowych.
Podczas spotkania mieliśmy możliwość udziału w prezentacjach i prelekcjach przygotowanych przez pracowników firmy, a także odbycia warsztatowych spotkań ze specjalistami z działów rekrutacji oraz szkoleń i rozwoju. Dzięki uprzejmości dyrekcji i kierownictwa firmy Polimex Mostostal SA, odwiedziliśmy wybrane hale produkcyjne, a także przeprowadziliśmy szereg rozmów z kierownikami technicznymi i pracownikami liniowymi, zapoznając się z warunkami i organizacją pracy, szczególnie w kontekście planowania i rozwoju zasobów ludzkich w przedsiębiorstwie. Tym samym studenci mieli możliwość skonfrontowania swojej wiedzy z realiami funkcjonowania grupy kapitałowej zatrudniającej blisko 5000 pracowników. To kolejny istotny dla nas etap przygotowania naszych studentów do pracy w charakterze specjalisty HR w nowoczesnych, krajowych i międzynarodowych korporacjach.
Ten intensywny dzień pracy zakończył się podsumowaniem podczas uroczystego obiadu, na który zostaliśmy zaproszeni przez organizatorów. Kolejne wspólne spotkanie odbędzie się w Lublinie w czerwcu bieżącego roku. Zaplanowaliśmy cykl warsztatów specjalistycznych dla pracowników grupy kapitałowej Polimex Mostostal S.A, spotkanie z zespołem programowym kierunku Rozwój zasobów ludzkich oraz podsumowanie praktyk studenckich.
Nawiązanie stałej współpracy pomiędzy naszym Wydziałem a Instytucją partnerską – firmą Polimex Mostostal S.A, daje obydwu stronom szeroki wachlarz możliwości rozwoju, w tym m.in. podejmowania innowacyjnych działań edukacyjnych i badawczych. Te ostatnie, w kontekście współczesnych przeobrażeń społeczno-gospodarczych, wydają się być nieodzownym elementem budowania potencjału ludzkiego w organizacjach opartych na wiedzy.
Podczas wizyty Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie reprezentowali dr hab. Andrzej Różański, prof. UMCS – Dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS, pełniący jednocześnie funkcję Kierownika Pracowni Rozwoju Zasobów Ludzkich oraz Koordynatora i przewodniczącego zespołu programowego dla kierunku Rozwój zasobów ludzkich, dr hab. Agnieszka Bochniarz z Katedry Pedeutologii i Edukacji Zdrowotnej WPiP UMCS i dr Monika Baczewska-Ciupak z Pracowni Rozwoju Zasobów Ludzkich – wchodzące w skład zespołu programowego RZL, studentki i studenci kierunku oraz pracownicy Polimex Mostostal S.A
Studia magisterskie II stopnia Rozwój zasobów ludzkich na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCSto unikatowy na skalę ogólnopolską kierunek, który przygotowuje specjalistów w obszarze systemowego wsparcia rozwoju zawodowego pracowników w różnego typu przedsiębiorstwach. Trzysemestralna formuła, a także częściowy tryb zdalny zajęć umożliwiają elastyczne łączenie pracy zawodowej ze studiami w ramach dwóch specjalności: coaching z elementami psychologii oraz specjalista do spraw szkoleń i rozwoju. Studenci w trakcie studiów mają możliwość udziału w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych konsultantów funkcjonujących na polskim i międzynarodowym rynku doradczym, wykładowców polskich i zagranicznych, wyjazdów w ramach programu Erasmus +, a także odbywania praktyk w korporacjach, firmach konsultingowych i szkoleniowych. Rekrutacja 2024/2025 odbywa się do wyczerpania limitu miejsc na podstawie złożonego kompletu dokumentów. Podstawę kwalifikacji stanowi dyplom ukończenia studiów wyższych, zaś o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy wszystkie studentki i studentów zainteresowanych rozwijaniem swojej profesjonalnej kariery w obszarze wsparcia systemowego działań prorozwojowych na poziomie jednostki a także organizacji, na trzysemestralne studia magisterskie Rozwój zasobów ludzkich na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS. Szczegółowe informacje nt. studiów: www.rekrutacja.umcs.pl
Autorzy tekstu:
dr hab. Andrzej Różański, prof. UMCS
dr Monika Baczewska-Ciupak
mgr Angelika Ambroziewicz
Fot.: dr Monika Baczewska-Ciupak