Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Serdecznie zapraszamy pracowników i studentów UMCS oraz członków społeczności lokalnej Lublina do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej pt. "Transfer doświadczeń: polsko-czeskie spojrzenie na problemy bezpieczeństwa wewnętrznego Polski i Czech”.
Termin: 20 marca 2024 r., o godz. 10:00 Miejsce: sala A.4.35 im. Profesora Ziemowita Jacka Pietrasia, Wydział Politologii i Dziennikarstwa (ul. Głęboka 45, Lublin). Wstęp wolny. Sytuacja po rozpoczęciu rosyjskiej agresji na Ukrainę znacząco wpłynęła zarówno na Polskę, jak i Czechy niemalże pod każdym względem w sferze społeczno-politycznej oraz bezpieczeństwa wewnętrznego i międzynarodowego. Zmiany te można zauważyć na poziomie politycznym, bezpieczeństwa, gospodarczym, informacyjnym, ale także w zakresie opinii publicznej. Wybuch wojny wpłynął bowiem na wiele aspektów społecznych. Reakcje społeczne związane z wybuchem wojny były widoczne wyłącznie w czasie nieprzewidywalnego biegu wybuchu wojny, gdzie pojawił się olbrzymi problem z dezinformacją i propagandą rosyjską w mediach. Wpływ wojny na funkcjonowanie społeczeństw miał i ma wiele konsekwencji globalnych, nie tylko tych krótkotrwałych, ale również długoterminowych: dialog społeczny, niezadowolenie z rządów - protesty, manifestacja, napięcia między uchodźcami a społecznościami lokalnymi, obniżeniem poczucia bezpieczeństwa, militaryzacja państw. W ramach zaplanowanej konferencji nastąpi w wymiana wiedzy i doświadczeń wybitnych naukowców z Czech i Polski na tematy priorytetowe ww. państw dotyczące: dezinformacji i propagandy, problemu migracji, wojny hybrydowej, protestów społecznych, klęsk żywiołowych, katastrof naturalnych, ataków terrorystycznych, chuliganów stadionowych. Organizatorzy: Instytut Nauk o Polityce i Administracji, Instytut Stosunków Międzynarodowych, Instytut Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach, Uniwersytet Metropolitalny w Pradze, Uniwersytet Zachodnioczeski w Pilźni, Uniwersytet Palackiego w Ołomuńcu. |
|
Zadanie publiczne finansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP |