Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
W tym roku z ramienia Studenckiego Koła Naukowego Etnolingwistów oraz Biura Promocji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbywa się cykl prezentacji dotyczących fantastyki. Fantastyka to zjawiska nieracjonalne, niemieszczące się w rozumieniu. Z drugiej strony to także świat legend, baśni i mitów, a zatem możemy mówić także o cudowności, znaczących przedmiotach, symbolice zwierząt czy hagiografii.
Można zadać pytanie; dlaczego się o niej tyle mówi? Czy w ogóle warto zajmować się taką dziedziną nauki, która skupia się często wokół „wymyślonych stworzeń oraz wydarzeń”? Jak dzisiaj odbierana jest fantastyka? Co takiego wnosi ona do edukacji?
Dyskusje oraz konkursy poprowadziła pani Beata Zielonka, przewodnicząca Studenckiego Koła Naukowego Etnolingwistów UMCS w Lublinie, członek Studenckiego Koła Naukowego Metodologii Historii, oraz doktorantka na studiach historycznych UMCS.