Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
W kolejnym odcinku „Zrozumieć kryzys. Wojna w Ukrainie” medioznawcy z UMCS-u przedstawią nam praktyczne wskazówki, jak odpowiedzialnie i świadomie filtrować informacje w trakcie trwającej wojny w Ukrainie. Poruszą również zagadnienia związane z fact-checkingiem oraz etycznymi przesłankami przekazów informacyjnych w polskiej debacie publicznej. Zapraszamy!
Sytuacja w Ukrainie również nie wzięła się znikąd, chociaż świadectwo osób, które przeżyły II wojnę światową oraz okrucieństwa Holokaustu nadal są w nas żywe i, wydawałoby się, że podobne sytuacje w Europie Środkowo-Wschodniej zostały zażegnane na długo.
Cykl „Zrozumieć kryzys. Wojna w Ukrainie” pomaga odnaleźć się w nowej rzeczywistości ukształtowanej wskutek inwazji Rosji na naszych wschodnich sąsiadów i ukazuje sposoby na rozważne odczytywanie komunikatów medialnych, dbanie o higienę emocjonalną czy dojrzałe decyzje finansowe związane z inflacją, wywołaną przez trwający konflikt zbrojny.
W drugim odcinku serii dr hab. Jan Pleszczyński, prof. UMCS oraz dr Wojciech Maguś z Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS spotkają się ponownie i tym razem podejmą szeroką dyskusję nad działalnością organizacji fact-checkingowych, rywalizacją ukraińskich, jak również rosyjskich agend informacyjnych, a także zasugerują, jak ograniczyć „zalew” szkodliwych oraz często niezweryfikowanych treści, serwowanych w mediach społecznościowych czy tradycyjnych środkach przekazu.
Rozmowę poprowadzi Patryk Grzegorczyk, pracownik Biura Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS, a na polski język migowy przetłumaczy ją Magdalena Gach.
Cykl realizowany jest przez Biuro Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS.
Zapraszamy do obejrzenia!