Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Studenckie Penalne Koło Naukowe, działające przy Katedrze Postępowania Karnego WPiA UMCS w Lublinie ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na spotkanie eksperckie z dr. Grzegorzem Skrobotowiczem pt. ,,Macierzyństwo w zakładzie karnym".
9 grudnia 2022 r. godz. 16:30, stacjonarnie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lubinie w sali 110,
Problematyka związana z macierzyństwem stanowiła i w dalszym ciągu stanowi przedmiot żywych zainteresowań społecznych. Urodzenie dziecka to jedno z tych życiowych wydarzeń, które pociąga za sobą zmiany w dotychczasowym życiu kobiety, zarówno w wymiarze fizycznym, emocjonalnym, jak i społecznym.
Mówiąc o więziennym macierzyństwie wskazać należy przede wszystkim jego specyfikę. Jest to bez wątpienia macierzyństwo trudne, przeżywane i doświadczane w warunkach zewnętrznej kontroli i nadzoru. Ważny natomiast jest fakt, że dziecko przebywa z matką, która każdego dnia nabywa i utrwala umiejętności realizowania obowiązków wynikających z roli macierzyńskiej.
W tym temacie pojawia się wiele pytań, chociażby jak zaspokajane są potrzeby emocjonalne matki i dziecka w zakładzie karnym? Czy istnieje rozbieżność miedzy funkcjami zakładanymi a realizowanymi, wynikającymi z macierzyństwa? Odpowiedzi na powyższe pytania jak i wiele innych udzieli Państwu Nasz gość - dr Grzegorz Skrobotowicz.
Źródło opisu: Gniadek Natalia ,,Matka i dziecko w zakładzie karnym (doniesienie z badań)",
https://fb.me/e/302kjBOI7