Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Podobno sześć tysięcy kroków dziennie pozwala zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Uczniów klas ponadpodstawowych oraz studentów zachęcamy więc, aby przeszli ten dystans, biorąc udział w naszym spacerze. Dzięki temu będą mogli również na nowo odkryć Lublin.
Zapraszamy zorganizowane grupy na wiosenną edycję „Wycieczek Akademickich”, pod przewodnictwem Magdaleny Łuczyn, pilotki niezapomnianych spacerów po ciekawych i nie do końca odkrytych miejscach.
Proponowana przez nas trasa „Sześć tysięcy kroków po Lublinie” zapewni nie tylko sporą dawkę ruchu, ale również wiedzy o naszym mieście. Od Bramy Krakowskiej po miasteczko akademickie, spacerowicze poznają historię tego miejsca, najważniejsze wydarzenia z nim związane oraz mnóstwo ciekawostek i dykteryjek. Lublin jest miastem zielonym, akademickim oraz kompaktowym – w centrum wszędzie można dotrzeć pieszo w piętnaście minut. Wszystkie te stwierdzenia uczestnicy poddadzą próbie w trakcie spaceru, odwiedzając tajemnicze zakamarki oraz podziwiając malownicze zakątki. Odkryją mniej klasyczne oblicze miasta, popatrzą na Lublin z innej, niecodziennej perspektywy.
Cykl „Wycieczki Akademickie”, w ramach którego proponujemy trasę „Sześć tysięcy kroków po Lublinie”, to bezpłatne spacery, prowadzone w języku polskim lub angielskim. Organizator zapewnia również tłumaczenie na język migowy.
Harmonogram wycieczek:
Projekt realizowany jest przez Wydział Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin. „Wycieczki Akademickie” odnoszą się do działań Lublina, jako Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Nawiązują do projektu spacerów „Lublin z Duszą”, prowadzonego przez Miasto Lublin w latach 2013–2016. Idea „Wycieczek Akademickich” mieści się w założeniach Strategii Lublin 2030, w której jednym z priorytetów jest synergia miasta i uczelni (w tym przyciąganie talentów do Lublina, rozwijanie akademickiego Lublina, wzmacnianie kultury studenckiej, promocja akademickiego Lublina wśród mieszkańców, zwłaszcza wśród młodzieży).