Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Rekrutacja na kierunek gospodarka przestrzenna (studia II stopnia) została przedłużona do 21 lutego.
Studia pozwalają zdobyć interdyscyplinarną wiedzę z zakresu organizacji przestrzeni, w której żyje człowiek oraz na temat sposobów i czynników jej kształtowania. Student nabędzie multidyscyplinarną, pogłębioną wiedzę z zakresu gospodarki przestrzennej i zostanie przygotowany do prowadzenia badań w tym obszarze. Celem studiów jest rozszerzanie i doskonalenie umiejętności praktycznych.
Studia drugiego stopnia trwają 3 semestry. Stworzyliśmy dwie specjalizacje - każda z nich odpowiada na aktualne potrzeby rynku i stanowi profesjonalną bazę do podjęcia pracy zawodowej:
Specjalizacja zestawia wiedzę praktyczną z umiejętnością planowania i projektowania. Jej celem jest merytoryczne przygotowanie do wykonywania dokumentów planistycznych oraz projektów urbanistycznych uwzględniających regulacje prawne, zasady zrównoważonego rozwoju, ochronę wartości kulturowych i przyrodniczych, partycypację społeczną oraz współczesne kierunki rozwoju miast i kształtowania przestrzeni. Program jest dostosowany do aktualnych zagadnień polityki przestrzennej, porusza m.in. tematy rewitalizacji urbanistycznej, zagospodarowania przestrzeni publicznych i projektowania terenów rekreacyjnych.
Przykładowe bloki tematyczne i przedmioty:
Celem specjalizacji jest przygotowanie studentów do modelowania, prognozowania i zarządzania w gospodarce przestrzennej oraz nauka strategii planowania w kontekście uwarunkowań prawnych i przestrzennych kraju i Unii Europejskiej. Specjalizacja uczy projektowania strategii rozwoju w skali lokalnej, regionalnej i metropolitalnej opartej na aktualnych przepisach prawa i polityce przestrzennej Unii Europejskiej. Program obejmuje wiedzę teoretyczną z tematyki rozwoju regionalnego, strategie zarządzania i organizacji, podstawy prawa oraz nauka praktycznych umiejętności tj. techniki informatyczne.
Przykładowe bloki tematyczne i przedmioty: