Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
W dniach 26–27 marca 2025 r. na Wydziale Ekonomicznym odbyły się wyjątkowe spotkania akademickie, które przyciągnęły licznych pracowników naukowych, administracyjnych oraz studentów zainteresowanych rozwojem kariery akademickiej i nowoczesnym podejściem do zarządzania strategicznego.
Gościem specjalnym wydarzenia był prof. dr hab. Wojciech Czakon – wybitny naukowiec, ceniony wykładowca oraz autor książki „Jak powstają wielkie strategie i dlaczego nie wszystkie muszą być wielkie”, nominowanej do prestiżowego konkursu Biznesowa Książka Roku, organizowanego przez „Puls Biznesu”.
W środę, 26 marca, w godzinach 13:00–16:00 w Auli III, uczestnicy mieli okazję wysłuchać szkolenia pt. „Procedury awansowe – dobre praktyki w postępowaniu habilitacyjnym oraz o tytuł profesora”. Profesor Czakon podzielił się swoim bogatym doświadczeniem w zakresie ścieżek kariery naukowej, prezentując praktyczne wskazówki oraz najczęstsze wyzwania, jakie napotykają naukowcy w procesie awansu zawodowego. Po prelekcji miała miejsce ożywiona dyskusja, w której uczestnicy dzielili się swoimi doświadczeniami i zadawali pytania dotyczące praktycznych aspektów procedur awansowych.
Kolejnego dnia, w czwartek 27 marca, również w Auli III, odbył się wykład poświęcony zarządzaniu strategicznemu, oparty na najnowszej książce profesora. Spotkanie dostarczyło uczestnikom świeżego spojrzenia na proces tworzenia strategii – zarówno w ujęciu akademickim, jak i praktycznym. Dyskusja skupiła się m.in. na tym, dlaczego nie każda strategia musi być „wielka”, by była skuteczna, oraz jak podejmować trafne decyzje w dynamicznym otoczeniu biznesowym. Także i po tym wykładzie uczestnicy chętnie zabrali głos – rozmowa była rzeczowa i pełna trafnych spostrzeżeń, co tylko potwierdziło aktualność i inspirujący charakter tematu.
Obecność profesora Czakona była nie tylko okazją do zdobycia wiedzy, ale także inspiracją dla wszystkich, którzy planują rozwijać się zarówno w nauce, jak i w praktyce zarządzania. Wysoki poziom merytoryczny oraz otwartość prowadzącego stworzyły atmosferę sprzyjającą wymianie myśli i budowaniu relacji w środowisku akademickim.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i zaangażowanie oraz zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane na Wydziale Ekonomicznym.