Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Za nami pierwsze spotkanie w projekcie „Prezentacja nauki to sztuka. Popularyzacja wyników badań na festiwalu Noc Kultury w Lublinie” z udziałem członków zespołu z Lublina oraz ekspertów z całej Polski. W ramach spotkania omówiliśmy cele i strukturę projektu oraz możliwości współpracy pomiędzy ekspertami, UMCS oraz Warsztatami Kultury w Lublinie (samorządową instytucją kultury). Zaktualizowaliśmy również roboczy harmonogram działań na bieżący rok.
W najbliższym czasie eksperci otrzymają egzemplarze książki „Spisane po Nocach Kultury. 13 tekstów o formie wydarzenia, publiczności i przestrzeni”. Wyniki badań przedstawione w książce mają być jednym z punktów wyjścia w opracowaniu działań popularyzatorskich do realizacji w ramach Nocy Kultury 2023.
Spotkanie otwierające projekt miało miejsce 4 lutego 2022 roku na platformie Zoom. Udział wzięli: prof. Łukasz Afeltowicz (AGH w Krakowie), dr Joanna Bielecka-Prus (UMCS), prof. Barbara Fatyga (UW), dr Maciej Frąckowiak (UAM), prof. Agnieszka Kolasa-Nowak (UMCS, kierownik projektu), dr Aleksandra Kołtun (UMCS, wykonawca w projekcie), prof. Zbysław Muszyński (em. prof. UMCS), prof. Wiesława Osińska (UMK), prof. Tomasz Szlendak (UMK), Joanna Wawiórka-Kamieniecka (Warsztaty Kultury w Lublinie, reprezentantka partnera projektu).
Kolejne spotkanie online z udziałem ekspertów odbędzie się 25 marca i będzie dotyczyło kwestii związanych z organizacją pierwszej wizyty studyjnej w Lublinie.