Mobilność akademicka w ramach programu CEEPUS

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z zasadami mobilności akademickiej na Wydziale Filologicznym w ramach programu CEEPUS.

Ważnym elementem studiów neofilologicznych oraz pracy zawodowej naukowców są wyjazdy na wymiany zagraniczne. Staże krótkoterminowe za granicą stanowią wartościowe uzupełnienie na etapie zdobywania wiedzy i planowania ścieżki rozwoju. Program CEEPUS (Central European Exchange Program for University Studies) – Środkowoeuropejski Program Wymiany Uniwersyteckiej zawiera ofertę skierowaną zarówno do studentów, doktorantów, jak i pracowników. Jest to drugi co do wielkości program współpracy oferujący studia krótkoterminowe, szkoły letnie i kursy. Środkowoeuropejski program wymiany obejmuje takie państwa, jak Albania, Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Macedonia, Mołdawia, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Serbia, Węgry, Bośnia i Hercegowina oraz Kosowo (Uniwersytet w Prisztinie). Jedną z możliwości jest stypendium krótkoterminowe w ramach staży naukowych Freemover.

Stypendia Freemover są przyznawane na semestr letni (od 1 miesiąca do 3 miesięcy). Termin składania aplikacji: do 30 listopada 2022 r. (wyjazd w semestrze letnim 2022/2023). Beneficjenci: studenci, doktoranci, pracownicy naukowi. Ważne – złożenie aplikacji nie jest równoznaczne z otrzymaniem stypendium (procedura konkursowa). Jednym z elementów aplikacji jest przygotowanie planu badawczego.

Zachęcamy pracowników Wydziału Filologicznego, doktorantów oraz studentów i ich opiekunów naukowych do zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat programu CEEPUS – Freemover (zob. załącznik).

Kontakt: dr hab. Ewa Białek, Instytut Neofilologii, Katedra Językoznawstwa Słowiańskiego, e-mail: ewa.bialek@mail.umcs.pl.

Opr. E. Białek

Zob. również: CEEPUS - Wymiana międzynarodowa i krajowa

    Aktualności

    Data dodania
    2 czerwca 2022