Faculty after hours | Angliści po godzinach

Nie samą pracą żyje człowiek. A tym bardziej - kiedy ma się fajne pasje, którymi warto się dzielić. Pragniemy przedstawić Wam fascynujący świat naszej anglistycznej kadry, która nie tylko doskonale sprawdza się w roli pedagogów, ale również z niezwykłym zaangażowaniem oddaje się swoim prywatnym zainteresowaniom. "Angliści po godzinach" to nie tylko hasło, to prawdziwe życiowe motto naszego zespołu. Chcemy pokazać Wam, że praca na anglistyce to nie tylko zajęcia, zaliczenia i egzaminy, ale także pełna inspiracji podróż przez świat niezwykłych pasji, podróży, malowania pejzaży słowem czy dźwiękiem, a wszystko to w kontekście tego, co skrywa się za zasłoną codziennej rutyny akademickiej. Zapraszamy do lektury i odkrywania Anglistów po godzinach!

Źródło grafiki: pexels.com

Dr Izabella Kimak

Dr Izabella Kimak uczy literatury amerykańskiej, a w wolnym czasie chodzi po górach, ale nie tylko. Lasy, parki, dzielnice miasta – tak naprawdę do chodzenia nie potrzeba wiele, każda okolica i każda pogoda jest sprzyjająca. Dr Kimak jest w trakcie zdobywania Korony Gór Polski. W wakacje 2023 przeszła z plecakiem około 300 km Camino Portugues por la Costa z Porto do Santiago de Compostela. Chodzenie pozwala przewietrzyć głowę i zmienić perspektywę. Wiele bohaterek i bohaterów literackich dostrzegło wartość chodzenia. Dr Kimak najbliżej do odczucia wyrażonego przez Ednę Pontellier, bohaterkę powieści The Awakening autorstwa Kate Chopin, która już ponad wiek temu skonstatowała: „I always feel so sorry for women who don’t like to walk; they miss so much – so many rare little glimpses of life”.  

Dr Lidia Kniaź-Hunek

Lidia Kniaź-Hunek od wielu lat - zarówno akademicko jak i prywatnie - związana jest z muzyką. Angielskiego, jeszcze jako dziecko, nauczyła się z piosenek ulubionych artystów. Jako nastolatka planowała zostać polską Beyonce (swój pierwszy utwór napisała w wieku lat 13 i był, rzecz jasna, w języku angielskim) i chociaż pisze do “szuflady”, a nagrywa się na telefonicznym dyktafonie wierzy, że pewnego dnia jej muzyka ujrzy światło dzienne. 

W prezencie na swoje 30. urodziny kupiła sobie gitarę elektryczną i od tamtej pory powtarzanie akordów z ulubionych utworów klasyków r&b stanowi jej ulubiony sposób na relaks w duchu mindfulness. Dr Kniaź-Hunek pracę akademicką nad amerykańskimi teledyskami i kulturą miejską łączy z prawdziwą pasją do muzyki, a wśród swoich największych wpływów wymienia takich artystów jak Prince, Parliament-Funkadelic, Erykah Badu, Aaliyah czy Lenny Kravitz.

Dr Anna Bendrat

Największą pasją Anny Bendrat od lat jest New York, New York! To magiczne miasto, pełne pulsującej energii i kontrastów, wciąż wzbudza jej nieustanny zachwyt. Regularne podróże do tego miejsca nie tylko utrzymują jej związek z miastem, ale także pozwalają odkrywać nowe aspekty tej fascynacji. Spacerowanie po Central Parku, zanurzanie się w magii Broadway'u czy delektowanie się pysznymi hot dogami na ulicznych rogu - każdy moment to dla niej spotkanie z wyjątkowym fragmentem historii Nowego Jorku. 

Jej drugą wielką miłością jest radio, które towarzyszy jej zawsze i wszędzie i każdego dnia. Aktywnie wspiera nowe projekty radiowe, zasilając grono oddanych patronów. Radio nie jest dla niej jedynie tłem – staje się kreatywnym wyrazem jej codzienności. Okazjonalne współprowadzenie programu z ulubionymi prowadzącymi to dla niej nie tylko przyjemność, ale także możliwość dzielenia się pasją z szeroką publicznością.

Zdjęcia: archiwum prywatne

    Aktualności

    Data dodania
    21 czerwca 2024