Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
W 200. rocznicę wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza studencko-doktoranckie Koło Młodych Dydaktyków oraz Koło Naukowe Miłośników Kultury i Literatury Wieku XIX, funkcjonujące w Instytucie Językoznawstwa i Literaturoznawstwa UMCS pod opieką dr hab. Elżbiety Flis-Czerniak, prof. UMCS, i dr Beaty Jarosz współorganizuje z Muzeum Józefa Czechowicza (filia Muzeum Narodowego w Lublinie) konkurs „Przerabianie romantyzmu”, który jest kierowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz studentów (bez względu na reprezentowaną uczelnię i studiowany kierunek).
Patronat nad konkursem objęła Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie.
Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach tematycznych:
Jedna osoba może w danej kategorii zgłosić tylko jedną autorską pracę, która nigdy dotąd nie była publikowana, rozpowszechniana ani zgłaszana w innych konkursach.
Prace konkursowe w obu kategoriach wraz z uzupełnionym i podpisanym formularzem zgłoszeniowym należy przesłać do 15 grudnia 2022 r. pocztą tradycyjną na adres:
Sekretariat Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa
Wydział Filologiczny
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 4A
20-031 Lublin
Na kopercie powinien znajdować się dopisek „Przerabianie romantyzmu”.
Zwycięskie prace wyłoni jury, a ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród odbędzie się w Muzeum Józefa Czechowicza w styczniu 2023 r. podczas specjalnego wieczorku literackiego.
Przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z regulaminem, w którym zostały zamieszczone istotne informacje dotyczące przygotowania prac konkursowych. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt mailowy (elzbieta.flis-czerniak@mail.umcs.pl , beata.jarosz@mail.umcs.pl ).
Do zobaczenia na teście!
Konkurs jest realizowany w ramach „Dni Romantyzmu” organizowanych dzięki środkom uzyskanym przez oba koła w Konkursie Grantowym Władz Rektorskich UMCS na rok 2022.