Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
W dniu 9 listopada br. odbyła się 2. edycja International Workshop on Social Communication and Information Activity in Digital Humanities (SCIA-2023), których organizatorem jest Katedra Komunikacji Społecznej i Działalności Informacyjnej Instytutu Nauk Humanistycznych i Społecznych Politechniki Lwowskiej.
W roli ekspertów-recenzentów w projekcie już po raz drugi wystąpili pracownicy Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS:
W wydarzeniu udział wzięło kilkudziesięciu badaczy i praktyków z Ukrainy, Austrii, Włoch, Polski, Niemiec i Słowacji, którzy spotkali się online, aby zaprezentować wyniki badań i doświadczeń, dotyczących dwóch głównych obszarów tj. komunikacji społecznej oraz działalności informacyjnej, dyskutowanych w kontekście wyzwań humanistyki cyfrowej. Dla uczestników warsztatów szczególnie istotne stały się takie zagadnienia jak, m.in. modele instytucjonalne humanistyki cyfrowej; technologia edukacyjna; media społecznościowe (sieci społecznościowe i blogosfera) dla humanistyki cyfrowej; zachowania informacyjne i zaangażowanie społeczności; rzeczywistość wirtualna i rozszerzona w prezentacji dziedzictwa kulturowego; digitalizacja procesów i obiektów kulturowych; wydarzenia związane ze sztuką cyfrową i zarządzanie sztuką; technologie zarządzania informacją; digitalizacja i zasoby cyfrowe w humanistyce; przetwarzanie obrazu, projektowanie mediów i wizualizacja danych; eksploracja danych, zarządzanie danymi i analiza danych; otwarta nauka, otwarte dane i naukowe zasoby cyfrowe; cyfrowe archiwa, biblioteki i cyfrowe udostępnianie; lingwistyka stosowana i technologie językowe. Więcej o projekcie i materiały wideo z warsztatów pod LINKIEM. |