Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Z radością informujemy, że nakładem Wydawnictwa UMCS ukazała się monografia "PRZESTRZEŃ KOMUNIKACYJNA WSPÓŁCZESNEJ BIBLIOTEKI. STUDIA I SZKICE Z TEORII I PRAKTYKI", pod redakcją naukową dr hab. Anity Has-Tokarz, prof. UMCS z Katedry Informatologii Bibliologii i Edukacji Medialnej w Instytucie Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS.
Publikacja stanowi wymierne świadectwo współdziałaniu pomiędzy badaczami komunikacji społecznej i mediów oraz pracownikami bibliotek i placówek informacyjnych w regionie i kraju. W tomie znalazły się teksty będące pokłosiem ubiegłorocznego 7. Lubelskiego Forum Bibliologów, Informatologów i Bibliotekarzy oraz wcześniejszych edycji tego wydarzenia. Tematyka zebranych artykułów jest różnorodna, a wszystkie łączy tytułowy problem badawczy – przestrzeni komunikacyjnej współczesnych bibliotek. Autorzy omawiają aspekty teoretyczne komunikacji oraz praktyczne przykłady – studia przypadku – działalności komunikacyjnej placówek bibliotecznych. Stawiają przy tym szereg pytań, odnoszących się do nowych sytuacji komunikacyjnych w środowisku wewnętrznym „wspólnego miejsca”, jakim stała się obecnie biblioteka, a także sposobów komunikacji z jej otoczeniem społecznym, w tym m.in.:
Poszukując odpowiedzi na te (i inne) pytania, uczyniono nadrzędną nie tyle perspektywę bibliotekarza/pracownika, co optykę czytelnika/użytkownika, mieszkańca, a także instytucjonalnego partnera. Wszystkim Autorom serdecznie gratulujemy! Zainteresowanych problematyką zapraszamy do lektury! Więcej o publikacji można przeczytać na stronie Wydawnictwa UMCS. |