Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
w semestrze letnim roku akademickiego 2024/2025: stacjonarnie w pok. 3.07 – środa, godz. 08.30-09.30 oraz online na Wirtualnym Kampusie UMCS – czwartek, godz. 17.00-18.00 (po wcześniejszym ustaleniu terminu drogą e-mailową).
ul. Głęboka 43, pok. 3.07
20-612 Lublin
Monika Maria Baczewska-Ciupak jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. Ukończyła studia magisterskie na kierunku filozofia w zakresie filozofii kultury i nauki o kulturze oraz na kierunku filozoficzno-historycznym w zakresie historii i europeistyki na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie. Absolwentka studiów podyplomowych z przywództwa i komunikacji społecznej na Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie, studiów podyplomowych z zakresu ochrony własności intelektualnej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a także studiów doktoranckich z nauk o poznaniu i komunikacji społecznej na WFiS UMCS. Stopień doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie filozofia uzyskała w 2010 roku na podstawie dysertacji Przywództwo i wartości w zarządzaniu. Od 2010 do 2015 roku koordynowała sesję Nauki Społeczne i Humanistyczne Krakowskiej Konferencji Młodych Uczonych na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W latach 2012 – 2016 roku współorganizowała cykl ogólnopolskich konferencji naukowych Nauka i edukacja wobec wyzwań XXI wieku – Wychowanie ku wartościom dla nauczycieli oraz pracowników sektora oświaty, reprezentując Zakład Etyki na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS. Od 2015 roku pełni funkcję koordynatora Lubelskiego Festiwalu Nauki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a w 2023 roku została powołana na funkcję Pełnomocnika J.M. Rektora ds. Lubelskiego Festiwalu Nauki. Współorganizator studiów podyplomowych Filozofia i etyka (2016), a także współorganizator i kierownik studiów podyplomowych Coaching i mentoring (2018-2025), Menedżer XXI wieku (2020–2024) i Trener biznesu (2023–2024). W latach 2011–2017 pracowała jako adiunkt w Zakładzie Etyki WFiS UMCS, a w okresie 2019–2023 była pracownikiem Biura Promocji UMCS (od września 2021 roku Biuro Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS). Od 1 października 2023 roku zatrudniona na stanowisku adiunkta w charakterze nauczyciela akademickiego w grupie pracowników dydaktycznych w Pracowni Rozwoju Zasobów Ludzkich na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS.
Książki:
Artykuły:
Wybrane konferencje naukowe i branżowe (uczestnictwo w roli prelegenta lub słuchacza):
Aktywność naukowa, organizacyjna i popularyzatorska:
Promotorstwo prac dyplomowych (wybrane tematy):
Funkcje pełnione na UMCS:
Lubelski Festiwal Nauki:
Granty:
Program „Społeczna odpowiedzialność nauki” i moduł „Popularyzacja nauki i promocja sportu” Ministra Edukacji i Nauki: XVII Lubelski Festiwal Nauki „Nauka bez granic. Enjoy science!” (wartość dofinansowania: 591 250 zł).
Odznaczenia:
Członkostwo w radach:
Działalność charytatywna – koordynator zbiórek w ramach projektu „Rodacy Bohaterom” Stowarzyszenia Odra-Niemen z Wrocławia organizowanych we współpracy z lubelskim oddziałem: