Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
W dniach 17.10 – 18.10.2024 r. w Budynku Instytutu Informatyki UMCS przy ul. Akademickiej 9, w sali D 105 odbędzie się Konferencja Naukowa „W poszukiwaniu racjonalnego systemu podatkowego 2024”.
„O PODATKACH NA UMCS”
Konferencja Naukowa „W poszukiwaniu racjonalnego systemu podatkowego 2024”.
Lublin, 17.10 – 18.10.2024 r.
Miejsce: Budynek Instytutu Informatyki UMCS przy ul. Akademickiej 9, sala D 105
Program konferencji dostępny na stronie: https://www.umcs.pl/pl/o-konferencji,29338.htm
W dniach 17-18 października 2024 r. Lublin stanie się centrum dyskusji o przyszłości systemów podatkowych, za sprawą konferencji naukowej „W poszukiwaniu racjonalnego systemu podatkowego 2024”, organizowanej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Wydarzenie to zgromadzi ekspertów z różnych dziedzin, w tym naukowców, przedstawicieli Ministerstwa Finansów, Najwyższej Izby Kontroli oraz doradców podatkowych, tworząc tym samym unikalną platformę do wymiany poglądów i doświadczeń. Główne tematy konferencji to wyzwania, przed jakimi stoją współczesne systemy podatkowe, oraz kierunki, w których można je usprawnić. Kluczowym punktem programu będzie panel dyskusyjny „QUAE TRIBUTA? Co powinniśmy zmienić, a co utrzymać w polskim systemie podatkowym?”, będący wielopłaszczyznową debatą nad przyszłością podatków w Polsce.
Organizatorzy z Katedry Finansów Publicznych Wydziału Ekonomicznego UMCS wyrażają nadzieję, że konferencja nie tylko pozwoli uczestnikom zapoznać się z najnowszymi wynikami badań w dziedzinie podatków i prawa podatkowego, ale także stanie się źródłem inspiracji dla ustawodawców w pracach nad niezbędną modernizacją systemu podatkowego w Polsce.
Rangę wydarzenia podkreśla fakt objęcia konferencji dofinansowaniem ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Doskonała Nauka II- wsparcie konferencji naukowych”