This page uses cookies
Due to the settings of your browser and in order to facilitate the functioning of the umcs.pl webpage, the cookies have been installed. By continuing to use this webpage, you accept their usage. You can change this in the settings of you browser.
Wydział Artystyczny UMCS, Instytut Muzyki, Lublin, Al. Kraśnicka 2a
Konsultacje w semestrze zimowym 2024/25:
po wcześniejszym uzgodnieniu mailowo: barbara.pazur@mail.umcs.pl
poniedziałek: Instytut Muzyki, sala 117 w godzinach 15:00-15:30
czwartek: Instytut Muzyki, sala 103 w godzinach 10:15-11:45
Instytut Muzyki, Wydział Artystyczny UMCS
tel. 81 5376912
Al. Kraśnicka 2a
20-718 Lublin
Chórmistrz, dyrygent, organizator życia muzycznego. Obecnie profesor uczelni w Katedrze Chóralistyki i Kształcenia Wokalnego UMCS, w latach 2016-2019 była kierownikiem Zakładu Dydaktyki Muzycznej i Muzykoterapii UMCS. Specjalizuje się w Teorii uczenia się muzyki Edwina E. Gordona. W ramach działalności dydaktycznej prowadzi przedmioty: w Instytucie Muzyki UMCS: dyrygowanie z czytaniem partytur, współczesne koncepcje edukacji muzycznej; w Instytucie Sztuk Pięknych UMCS emisję głosu.
Od października 2023 r. Opiekun Koła Naukowego "Teoria uczenia się muzyki E.E. Gordona" działającego w Instytucie Muzyki UMCS.
Od 1997 r. do 2019 r. była sekretarzem, a od 2019 r. jest skarbnikiem Zarządu Oddziału PZChiO w Lublinie.
Od 2010 r. Jest członkiem Zespołu Konsultacyjnego Polskiego Towarzystwa Edwina E. Gordona.
Od 2018 r. Juror w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół podstawowych "Do Hymnu" organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
W latach 2006-2015 pełniła funkcję kuratora regionalnego Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych (potem - Akademii Chóralnej) "Śpiewająca Polska".
Jest pomysłodawcą i Dyrektorem Artystycznym Lubelskiego Festiwalu Chórów Parafialnych, który w latach 2012-2022 corocznie odbywał się w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie.
W 2016 r. zorganizowała i pełniła funkcję Przewodniczącej Rady Naukowej i Komitetu Organizacyjnego Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Język muzyki dla osób (nie tylko) ze świata autyzmu" w ramach Międzynarodowego Seminarium Gordonowskiego w Lublinie.
Nagrody i wyróżnienia:
Ukończyła:
Uczestniczyła w wielu kursach doskonalenia zawodowego i seminariach - m.in.:
Kwalifikacje artystyczne I stopnia w zakresie prowadzenia zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych uzyskała 18 października 2001 r. na Wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Od 15 marca 2014 posiada stopień naukowy doktora habilitowanego sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej dyrygentura uzyskany na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca.
W latach 1990-1998 była dyrygentem i kierownikiem artystycznym Lubelskiego Chóru Dziecięcego MDK “SKOWRONKI”, który prezentując wysoki poziom artystyczny wiele koncertował w kraju i za granicą, odniósł znaczące sukcesy na konkursach i festiwalach chóralnych (zdobył m.in. Puchar Ministra Edukacji, Złoty Kamerton oraz Nagrodę Specjalną ZG ZKP w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Chórów Szkolnych w Bydgoszczy w 1996 roku).
W latach 1998-2004 współpracowała z Instytutem Muzykologii KUL prowadząc tam zespół instrumentalny i zajęcia z dyrygentury chóralnej.
Założyła i prowadziła do roku 2008 dwa chóry: od 1995 r. Chór Cecyliański Parafii pw. Św. Antoniego w Lublinie, a od 2004 r. Chór Dziecięco-Młodzieżowy AMICUS Stowarzyszenia Integracyjnego "Magnum Bonum" w Krasnymstawie.
W roku akademickim 2012/2013 prowadziła Chór Instytutu Muzyki WA UMCS, z którym nagrała płytę CD "Gorzkie Żale - Rafał Rozmus, Andrzej Nikodemowicz".
Obecnie jest dyrygentem Chóru CUM SANCTIS przy parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie.
Jest autorką książek:
Jest redaktorem naukowym monografii:
Jest współredaktorem naukowym (wraz z Maciejem Kołodziejskim) publikacji:
Pod jej redakcją muzyczną ukazały się:
Opublikowane artykuły:
Recenzje naukowe:
Recenzje wydawnicze:
Opublikowane utwory muzyczne
Czynny udział w konferencjach:
Działalność artystyczna:
Prestiżowe festiwale, ważniejsze koncerty: