26 marca 2015 / ACK UMCS "Chatka Żaka"
Zapraszamy do udziału w 4 modułach warsztatowych. Przy zapisie prosimy zwrócić uwagę, że część warsztatów odbywa się w tym samym czasie.
Moduł I: sala numer 4 Biuro Karier UMCS
13.00 – 14.30 „Blending jako metoda pracy kreatywnej.” Grzegorza Olifirowicza - Fundacja Teatrikon
Blending konceptualny, to teoria językowa opisująca procesy myślowe zachodzące podczas opisywania i postrzegania rzeczywistości. Okazuje się jednak, że założenia tej teorii można z sukcesem przenieść na realia pracy kreatywnej. Podczas warsztatu uczestnicy będą mogli zapoznać się z podstawami teorii Blendingu, jak i przećwiczyć podstawy wykorzystania założeń teorii w praktyce. Szkolenie będzie również wersją demo pełnego szkolenia z autorskiej metody Creative Tubes. Chętni uczestnicy, którzy wykażą zainteresowanie pogłębieniem swojej wiedzy w przyszłości, będą meli szansę zapisania się na pełnię szkolenia. Pozostali na pewno skorzystają za to z tegoż szkolenia wstępnego. Należy przygotować się na solidną dawkę pozytywnej pracy twórczej
14.30 – 17.30 „Polityka równościowa i antydyskryminacyjna.” Agnieszka Ziętek - Stowarzyszenie Dobrych Praktyk Społecznych „Zmiana"
Na czym polega i jakie mogą być przejawy dyskryminacji i nierównego traktowania, zarówno w sferze społecznej, jak tez zawodowej?Jak reagować w przypadku mobbingu i molestowania? Jakie są główne wytyczne i uregulowania w zakresie polityki równościowej? Na te i inne pytania będzie mozna uzyskać odpowiedź podczas warsztatów.
Moduł II: sala numer 15 I piętro, ACK Chatka Żaka
13.00 – 16.00 „Organizacja pracy instytucji kultury w praktyce, czyli co warto wiedzieć zanim wyślesz CV.” Katarzyna Pudło - Warsztaty Kultury w Lublinie
Co to znaczy pracownik wielozadaniowy, jak poradzić sobie z zamówieniami publicznymi, od czego zacząć pracę przy projekcie, praca od "9.00 - 17.00"? Na te i więcej pytań odpowiemy podczas warsztatów, które poprzez proste ćwiczenia grupowe i indywidualne zaprezentują specyfikę pracy w sektorze kultury i wskażą o co warto zadbać przed ukończeniem studiów.
Moduł III: sala numer 012 Inkubator Medialno - Artystyczny UMCS
13.00 - 15.00 „Jak odnaleźć się na rynku pracy? Prawne formy zatrudnienia.”
Kinga Konopelko - Fundacja Kreatywności i Innowacyjności w Działaniu
JEŚLI CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ
-jakie są różnice między umową o pracę a umową zlecenia,
-na co zwracać uwagę przy zawieraniu umowy o pracę i umowy zlecenia,
- jak ochronić się przed niekorzystnymi zapisami w umowie zlecenia,
- jak samodzielnie sporządzić umowę o pracę/umowy zlecenia,
-czy wypowiedzenie umowy o pracę/umowy zlecenie jest zawsze dopuszczalne,
- jak skorzystać z przepisów prawa w przypadku mobbingu i dyskryminacji,
to szkolenie jest dla Ciebie.
Celem szkolenia jest przedstawienie praktycznych aspektów stosowania przepisów prawa pracy i prawa cywilnego oraz znalezienie odpowiedzi na pytania pojawiające się u osób świadczących pracę w oparciu o umowę o pracę lub umowę zlecenia.
15.00–16.30 „Wolontariat zmienia świat... ale czy zmienia wolontariusza?”
Anna Łoś - Katolickie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym "AGAPE"
Uczestniczki i Uczestnicy warsztatów będą mogli poszukać i zastanowić się nad korzyściami i trudnościami związanym z wolontariatem. Będzie to czas zastanowienia się nad tym, czy warto podejmować się podobnej aktywności i jaki jest jej związek ze zdobywaniem doświadczenia oraz przyszłą pracą. Przedyskutujemy to, czy wolontariat może być narzędziem do zmiany świata, zmiany siebie oraz kształtowania swoich cech, zachowań i kompetencji. Jeśli ktoś zastanawia się czy warto w ogóle próbować zostać wolontariuszem, będzie miał możliwość dokładnego przyjrzenia się specyfice tego rodzaju aktywności.
Moduł IV: sala numer 008 Inkubator Medialno - Artystyczny UMCS
13.00 – 14.00 „Aktywizm online.” Agnieszka Jarmuł - Fundacja „5Medium”
Dziennikarstwo obywatelskie, mapowanie, crowdsourcing, e-wolontariat. Wymiana wiedzy, dzielenie się swoim doświadczeniem, e-korepetycje. Czy internet może być miejscem dla społeczników? Przestrzenią, w której uczymy się, pomagamy, zdobywamy doświadczenie zawodowe? Czy dzięki (nowym) technologiom możemy wpływać na nasze otoczenie? Zmieniać świat?
14.00 – 15.00 „Elementy animacyjne w pracy z dziećmi i młodzieżą.”
Natalia Ciołek - Ogólnopolska Sieć Centrów Wolontariatu
Podczas warsztatu poznasz serią ćwiczeń z grupy lodołamaczy, budowania zaufania, pobudzających, przełączających uwagę. Pragniemy zaprezentować metody animacji grupowej- zabaw ułatwiających wejście w grupę i wzajemne poznanie. Poparte naszym doświadczeniem pracy z grupami w różnym wieku.
15.00 – 16.00 „Metoda rozwoju osobistego: żonglerka.”
Joanna Reczek - Jakub Szwed Fundacja Sztukmiestrze
Zapraszamy na warsztaty, podczas których odkryjecie nietypową metodę poznawania siebie i uczenia się - poprzez żonglerkę. Uwaga! Niepotrzebne są żadne specjalne predyspozycje, zapraszamy wszystkich chętnych.
16.00 – 17.30 „Alternatywa dla konsumpcjonizmu w codziennym życiu.”
Magda Łuczyn - Bartek Rzucidło
Alternatywne sposoby korzystania z zasobów bez kupowania: np. wymiana. Freeganizmie w aspekcie ekonomicznym, etycznym, ekologicznym i społecznym.
Formularz zapisów: http://www.umcs.pl/pl/zapisy,7160.htm