Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
W czwartek (21.11.2024) w Lublinie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Dyplomacji odbędzie się panel ekspercki zatytułowany: „Wodór – zielone złoto”. Dlaczego wodór nazywany jest paliwem przyszłości?
Wodór, jako czyste i odnawialne źródło energii, ma kluczowe znaczenie dla transformacji energetycznej i rozwoju gospodarki zeroemisyjnej. Eksperci omówią potencjał tego „zielonego złota” w kontekście globalnych wyzwań klimatycznych i strategii polityki energetycznej.
Jakie wyzwania i możliwości kryją się za technologiami wodorowymi? Dyskusja będzie dotyczyć m.in.: - wykorzystania wodoru w transporcie i przemyśle, - wyzwań związanych z jego produkcją, magazynowaniem i dystrybucją, - roli wodoru w dyplomacji energetycznej i współpracy międzynarodowej, - wpływu na bezpieczeństwo energetyczne i politykę klimatyczną.
Panel pozwoli spojrzeć na wodór z perspektywy energetyki, przemysłu i polityki międzynarodowej.
Wśród prelegentów znajdą się:
Artur Szymczyk – Prezes MPWiK w Lublinie, były Zastępca Prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.
prof. dr hab. Mariusz Krawiec – ekspert w obszarze nanotechnologii i fizyki materiałowej z UMCS.
dr Justyna Marzec – specjalistka ds. polityki energetycznej i bezpieczeństwa z UMCS.
Prowadzenie: dr Grzegorz Gil – ekspert Team Europe Direct, autor podcastu GPS – Globalny Punkt Spojrzenia.
Data: 21 listopada 2024 r. o godz. 11:20
Miejsce: Sala 1.08, Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS
Wstęp wolny!
Zapraszamy do wspólnej refleksji nad przyszłością wodoru jako kluczowego elementu transformacji energetycznej w Polsce i na świecie!
źródło: Wydział Prawa i Administracji UMCS