Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej Wirtualium 3.0, która odbędzie się 17 i 18 maja 2024 roku w metawersie Spatial, w wirtualnych aulach Academia Electronica. Spatial to platforma, która umożliwia tworzenie i udostępnianie własnych wirtualnych światów, a także współpracę i komunikację z innymi użytkownikami VR. Zgłoszenia uczestnictwa czynnego przyjmowane są do 19.04.2024 r. Wydarzenie organizuje EduVRLab Wydziału Humanistycznego AGH w Krakowie we współpracy z Academia Electronica, Kołem Naukowym Architektów Informacji UMCS, Kołem Naukowym Kognitywistyki UMCS oraz innymi jednostkami naukowo-badawczymi z uniwersytetów w całej Polsce.
Wirtualium 3.0 to trzecia edycja konferencji, poświęconej interdyscyplinarnym badaniom nad wirtualną rzeczywistością. W wydarzeniu wezmą udział osoby ze wszystkich dyscyplin naukowych, których zainteresowania badawcze koncentrują się na proponowanej tematyce konferencji.
Prelegenci konferencji będą mieli możliwość przeprowadzenia wystąpienia w wirtualnym świecie oraz zaprezentowania posteru naukowego podczas konferencji. Szczegółowe informacje na temat przyjmowania zgłoszeń wystąpień i posterów znajdują się na stronie: www.wirtualium.agh.edu.pl
Uczestnicy bierni mogą otrzymać certyfikat uczestnictwa, jeżeli wcześniej dokonają rejestracji przez formularz: https://forms.office.com/e/bv2j4h8krD.
Wydarzeniem towarzyszącym Wirtualium jest Letnia Akademia VR – seria warsztatów naukowych w wirtualnej rzeczywistości, skierowanych do osób uczących się w szkołach ponadpodstawowych oraz ich nauczycieli: https://www.wirtualium.agh.edu.pl/LAVR
W konferencji można uczestniczyć zarówno przy użyciu komputerów, urządzeń mobilnych, jak i headsetów VR.
Tematyka konferencji obejmuje VR/AR/MR, a w szczególności:
· percepcję wirtualnej rzeczywistości,
· innowacje technologiczne,
· filozofię i antropologię wirtualnej rzeczywistości,
· audiosferę i haptykę w VR,
· etykę / blaski i cienie wirtualnych światów,
· sztukę elektroniczną,
· analizę koncepcji metawersów i ich futurologii,
· aspekty prawne w wirtualnych światach,
· psychologię wirtualnych zdarzeń,
· zastosowania w edukacji, medycynie i terapii,
· AI i VR,
· VR w grach i kulturze.
Udział w konferencji jest bezpłatny.
Zachęcamy również do wzięcia udziału w wydarzeniu na Facebooku.
Wirtualium to pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych na świecie konferencja naukowa organizowana całkowicie w społecznościowej wirtualnej rzeczywistości (social VR). W konferencji można uczestniczyć zarówno przy użyciu komputerów, urządzeń mobilnych, jak i headsetów VR. Pierwsza edycja konferencji miała miejsce w 2022 roku i szybko zdobyła uznanie w środowisku akademickim, otrzymując tytuł "Konferencji Roku 2022" w ramach konkursu StRuNa. Druga edycja Wirtualium otrzymała ponowną nominację do tej nagrody w roku 2023. Potwierdza to znaczenie konferencji i jej wpływ na rozwój badań nad wirtualną rzeczywistością.