Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Z przyjemnością informujemy, że dr hab. Przemysław Mroczek, prof. UMCS, dołączył do Rady Naukowej czasopisma PLOS ONE (MNiSzW: 100 pkt.; IF’23: 2.9; CS-hp'23: 89).
Rada Naukowa PLOS ONE składa się z międzynarodowego zespołu aktywnych badaczy, którzy dbają o to, by innowacyjne, rygorystycznie przeprowadzone badania były udostępniane jak najszybciej i bez ograniczeń. Redaktorzy Naukowi, jako eksperci w swoich dziedzinach, reprezentują potrzeby swojej społeczności i aktywnie uczestniczą w dyskusjach na temat otwartego dostępu, otwartych danych, otwartej nauki i recenzji naukowej. Ponadto, Redaktorzy nadzorują proces recenzji od początku do końca, oceniając zgłoszenia, wybierając recenzentów, oceniając ich opinie, podejmując decyzje redakcyjne i komunikując decyzje autorom. Są oni aktywnymi uczestnikami swojej społeczności, reprezentując PLOS ONE.
Rada jest zaangażowana w misję PLOS, aby publikować rygorystyczne badania ze wszystkich dyscyplin naukowych. Jest otwarta na innowacje w publikacjach naukowych i dystrybucji komunikacji naukowej, aby sprostać zmieniającym się potrzebom społeczności. Aktywnie działa na rzecz swoich społeczności naukowych, dbając o doświadczenia autorów i recenzentów. Chętna jest do wniesienia pomysłów i dzielenia się swoją wiedzą, aby pomóc w kształtowaniu celów, polityk i rozwoju czasopisma.
Rada kieruje się wartościami takimi jak naukowa rzetelność i obiektywność, wierząc, że artykuły badawcze powinny być oceniane na podstawie ich technicznej solidności, a nie nowości czy "dopasowania do czasopisma". Otwartość i przejrzystość to kluczowe zasady, dlatego wszystkie artykuły w PLOS są publikowane na licencji CC BY, a dane podlegające badaniom muszą być w pełni dostępne. Czasopismo jest zaangażowane w utrzymanie najwyższych standardów etyki badań i publikacji, dbając o integralność, przyspieszając tempo komunikacji naukowej i innowacji, minimalizując czas od pierwszego zgłoszenia do publikacji i dbając o szybkość procesu wydawniczego.