Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Studenci Wydziału Ekonomicznego UMCS – Anna Krzak oraz Maciej Szemraj zostali laureatami konkursu Score Hunter. Celem gry było sprawdzenie wiedzy nt. finansów, bankowości i bezpieczeństwa danych. Konkurs odbył się w ramach programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem, który koordynuje dr hab. Anna Korzeniowska (Katedra Bankowości i Rynków Finansowych UMCS).
Score Hunter to gra edukacyjna stworzona przez Biuro Informacji Kredytowej dla studentów. Rozgrywka pozwala uczestnikom zdobyć wiedzę związaną z budowaniem własnej wiarygodności finansowej, ochroną tożsamości, zabezpieczeniem przed wyłudzeniami, ale także wyjaśnia im, jak działa system wymiany informacji kredytowej, BIK oraz jak korzystają z niego banki i inne instytucje finansowe.
W grze rywalizowali studenci z całej Polski. Wśród pierwszych dziesięciu osób, które osiągnęły najwyższe wyniki, znaleźli się studenci Wydziału Ekonomicznego UMCS: Anna Krzak oraz Maciej Szemraj.
- Aby zdobyć jak najwięcej punktów i przejść grę, należało wykonać wszystkie misje. Każda z nich opierała się na pytaniach z różnych działów i kategorii. Oprócz zagadnień dotyczących ochrony swoich danych osobowych, znalazły się również pytania o właściwe nawyki w Internecie (na co zwracać uwagę i czego nie robić) oraz typowo związane z działalnością BIK, czyli m.in. jak zwiększyć swoją zdolność kredytową, poprawić scoring i wiarygodność wobec kredytodawcy. Ponadto poruszane były zagadnienia dotyczące formalności, jakie trzeba spełnić przy zakładaniu własnej firmy – powiedział Maciej Szemraj, student UMCS, zwycięzca Score Hunter.
Aby zostać laureatem konkursu gracze musieli spełnić 2 warunki: otrzymać jak największą ilość punktów za prawidłowe odpowiedzi na pytania, a także wykonać dodatkowe zadania.
- Było nimi np. wysłanie własnego zdjęcia podczas gry, stworzenie zabawnego mema związanego z tematyką konkursu czy przedstawienie pomysłu, jaki twórcy mogliby wykorzystać w następnych edycjach. Wówczas komisja wybierała najlepsze, najciekawsze pomysły i przyznawała dodatkowe punkty do głównej puli. Na tej podstawie osoby, które zgromadziły największą ilość punktów, zostawały laureatami. Ja właśnie zgromadziłem ich wystarczająco, aby znaleźć się w tym gronie – dodał Maciej.
Zwycięzcom gratulujemy!