Warto uczyć się języków obcych | podcast „Głos nauki”

Przed nami kolejny odcinek podcastu „Głos nauki”. Tym razem mgr Marta Slávik – zastępca Dyrektora Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS opowiedziała m.in. o tym, co pomaga w nauce języka obcego. Ekspertka mówiła również o zaletach i wadach szybkich kursów językowych oraz wykorzystaniu AI w nauce języków. Zachęcamy do słuchania, udostępniania i dzielenia się wiedzą!

–  „Przyzwyczajeni do naszego trybu uczenia się języków obcych zazwyczaj uważamy, że najważniejsze jest to, żebyśmy wszyscy umieli gramatykę. Z doświadczenia pozauczelnianego wiem, że jeżeli ktoś popełnia błędy gramatyczne (oprócz oczywiście niektórych przypadków), ale ma bardzo dobrą wymowę, to nadal jest w stanie przekazać komunikat. Dlatego też zawsze kładę nacisk na to, żeby studenci przede wszystkim potrafili się wypowiedzieć w taki sposób, żeby można było zrozumieć poszczególne wyrazy (nawet jeśli nie są w odpowiedniej kolejności), żeby mieli duży zasób słownictwa i poprawną wymowę (…)” – wyjaśnia mgr Marta Slávik.

Link do podcastu: https://www.spreaker.com/episode/odc-44-warto-uczyc-sie-jezykow-obcych--64672191?utm_medium=app&utm_source=widget&utm_campaign=episode-title&deep_link_value=https%3A%2F%2Fwww.spreaker.com%2Fepisode%2Fodc-44-warto-uczyc-sie-jezykow-obcych--64672191%3Futm_medium%3Dapp%26utm_source%3Dwidget%26utm_campaign%3Depisode-title&af_channel=widget


 

 
mgr Marta Slávik – lektor z wieloletnim doświadczeniem, zastępca Dyrektora Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS. Absolwentka Limerick Collage of Further Education in Limerick, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych. Jest członkiem International Association for Translation and Intercultural Studies, Polskiego Towarzystwa Lingwistyki Stosowanej i Lubelskiego Stowarzyszenia Tłumaczy.

Fot. Bartosz Proll

źródło: Centrim Prasowe UMCS

Webinary i podcasty

Data dodania
5 marca 2025