Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
To ulubiona formuła organizowania multimediów dla współczesnych „kuratorów” medialnych kosmosów: radiowców, didżejów, twórców składanek (niegdyś mixtape'ów) oraz platform streamingowych, czyli wszystkich tych, którzy zarządzają wiedzą w epoce nadmiaru informacji. Dealując zastanymi multimediami (sami rzadko tworzą autorskie treści) chcą nas swoimi selekcjami uwieść i wychować. Jednocześnie playlista to format myślenia i narzędzie w rękach zwykłych nas, którzy także musimy porządkować media i ich zawartości. Z apetytem wchodzimy w te „kuratorskie” buty, żeby dziewczynie/chłopakowi zaimponować dedykowaną składanką ballad trapowych czy żeby współpracownikom pochwalić się wiedzą o technikach makijażu w formie selekcji klipów. I pewnie ważne jest to negocjowanie granic o to, kto kuratorować ma prawo i możliwość, kto robi to lepiej i szybciej ale chyba ważniejszym jawi się pytanie o to, czy w świecie rosnącej liczby „kuratorów” nie zbraknie nam twórców świeżego materiału?
Profesura i Popkultura będzie układała playlisty playlist, grała piosenki z tychże playlist, ale przede wszystkim o playlistach będzie dyskutowała: jak zwykle w czwartek (27.04), jak zwykle od godz. 19.00 – tylko na falach Akademickiego Radia Centrum (98,2 FM lub na centrum.fm).
Powtórka programu tradycyjnie w niedzielę – 30.04 – o godzinie 18.00. Odcinki Profesury i Popkultury dostępne także jako podcasty na stronie audycji: centrum.fm/profesura-i-popkultura.
źródło: Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS