Jednostki i pracownicy - książka adresowa

dr Paweł Kłos

Stanowisko
adiunkt
Jednostki
AKADEMICKIE CENTRUM MEDIACJI, KATEDRA TEORII I FILOZOFII PRAWA
Funkcje
Kierownik
Telefon
+48 (81) 537 53 50
Adres e-mail
Wyświetl
Link do Bazy Wiedzy
Paweł Kłos
Konsultacje

Semestr zimowy  2023/2024


Konsultacje:


WPiA UMCS p. 419


poniedziałek: 11.10 - 12.10


czwartek: 11.10 - 12.10 (forma zdalna: Zespół "Konsultacje Paweł Kłos" MS Teams kod: tajxcjq)


w sprawach ważnych proszę o kontakt na adres mail: pawel.klos@mail.umcs.pl


 

Adres

WPiA UMCS, Katedra Teorii i Filozofii Prawa, Plac M. Curie-Skłodowskiej 5/419 (IV piętro budynku Wydziału Prawa i Administracji)
20-031 Lublin

Działalność naukowa

Jestem adiunktem w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) oraz kierownikiem Akademickiego Centrum Mediacji UMCS. Prowadzę działalność naukową i dydaktyczną.

Obszary zainteresowań:

  • Alternatywne metody rozwiązywania sporów (ADR): Podejścia praktyczne i teoretyczne.
  • Mediacja akademicka.
  • Inteligentne systemy wspomagania decyzji (SI): Zastosowanie we współczesnych porządkach prawnych.
  • Analiza decyzyjna: Interdyscyplinarne podejście obejmujące prawo, psychologię, lingwistykę, socjologię, filozofię i neuronauki.
  • Logika w naukach prawnych: Praktyczne zastosowanie logiki w rozumowaniu prawniczym w szczególności w przedmiocie pytań i odpowiedzi.
  • Modelowanie rzeczywistości społecznej: Wykorzystanie lingwistycznych i funkcjonalnych ram do analizy dynamiki społecznej.

W pracy staram się łączyć wiedzę akademicką z praktycznymi zastosowaniami, w szczególności w zakresie stosowania prawa i ADR, promując interdyscyplinarne podejście do wyzwań prawnych i społecznych. W swojej karierze prowadziłem liczne szkolenia, warsztaty i zajęcia, a także współtworzyłem i uczestniczyłem w projektach badawczo-dydaktycznych. Wygłaszałem referaty na kilkudziesięciu konferencjach krajowych i zagranicznych.

Wyjazdy badawcze:

  • Visiting Assistant Professor (kwiecień 2024): Wyjazd badawczy na zaproszenie Instytutu Prawa Porównawczego na Uniwersytecie Chuo w Tokio (Japonia) w celu zbadania możliwości i wyzwań społecznych związanych z wykorzystaniem generatywnej sztucznej inteligencji w nauce, pracy i edukacji prawnej.
  • Krótkoterminowa misja naukowa COST Action CA 20123 IGCOORD (maj 2023 r.): Skoncentrowana na sporach migracyjnych i nowych wyzwaniach dla społeczności lokalnych mogącymi mieć miejsce w związku z migracjami ludności. Gospodarz STSM: Katedra Prawa Administracyjnego, Wydział Prawa, Uniwersytet Eötvös Loránd, Budapeszt.

Wybrane projekty (udział):

  • „Reagowanie w trudnych sytuacjach” (2023): Część projektu Doskonałość Dydaktyczna Uczelni UMCS, wspieranego przez Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (Oś III: Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.4: Zarządzanie w instytucjach szkolnictwa wyższego).
  • „Rozproszona sytuacja decyzyjna w mediacji i wpływ mediatora na kierunki rozproszenia”. Minigranty UMCS, nr 2/9/2022, 1 luty 2022 – 30 września 2022.
  • „Konflikt. Nie - Dziękuję. Wybieram mediację” (2016): Organizator: Polskie Centrum Mediacji Oddział w Lublinie.

Paweł Kłos (0000-0002-9517-8199) - ORCID