Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Katarzyna Królik-Kołtunik:
W ostatnich latach dynamicznym przekształceniom uległ krajobraz inwestycyjny. Na znaczeniu zyskują nowe możliwości, które dotychczas przyciągały uwagę wąskiego grona inwestorów. Wśród nich są inwestycje alternatywne, których zdefiniowanie jest kłopotliwe nawet dla badaczy zajmujących się tym obszarem. Wśród najczęściej wymienianych rodzajów inwestycji alternatywnych znajdują się: inwestycje emocjonalne, np. w przedmioty kolekcjonerskie, kryptoaktywa, surowce i nieruchomości. Duża różnorodność inwestycji alternatywnych wymusza na inwestorach konieczność zapoznania się ze specyfiką i unikalnymi cechami danego typu inwestycji, zwłaszcza jeśli chcą, aby inwestycje przyniosły satysfakcjonujące ich zyski. Niniejsza monografia ma celu prezentację nowych możliwości inwestycyjnych w obszarze inwestycji alternatywnych.
Oddawana w ręce Czytelników monografia jest efektem pracy naukowców z różnych ośrodków naukowych krajowych i zagranicznych. Opracowania w niej zawarte prezentują efekty prowadzonych przez nich badań. Ich autorzy i autorki mają nadzieję, że przedstawione treści wzbogacą wiedzę na temat nowych obszarów inwestycji alternatywnych i staną się inspiracją do dalszych badań w tej tematyce, w tym dalszego odkrywania i eksplorowania nowych możliwości.
Z recenzji dr. hab. Roberta Kurka, prof. UEW:
„Celem monografii było przybliżenie kilku mniej lub bardziej znanych możliwości inwestycyjnych uznawanych za alternatywne, […] opracowanie jest bardzo cenne i wiele wnosi w istniejący stan wiedzy na temat tego rodzaju inwestycji. Podkreślić należy przede wszystkim wartościowy szeroki kontekst omawiający ich ideę i prezentację specyfiki inwestycji nietradycyjnych i emocjonalnych. Ponadto świetnie zostały zaprezentowane nowe obszary inwestycji i przykłady funkcjonowania rzadkich sposobów inwestowania, bowiem dopiero ich analiza podkreśla, jak zróżnicowane jest podejście do sposobów badania, analizowania i oceny tego rodzaju inwestycji. Warto również dodać, że każdy rozdział opatrzony został bogatym materiałem bibliograficznym, a różnorodność źródeł dodatkowo podnosi i tak wysoką wartość monografii”.
źródło: Wydawnictwo UMCS