Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Sekretarz redakcji czasopisma popularnofilozoficznego (k/m)
Numer referencyjny
700/2024
Data dodania
07.11.2024
Data ważności
05.12.2024
Rodzaj oferty
Praca stała
Branża
Dziennikarstwo/Media
Miejsce pracy
Lublin
Nazwa Firmy
Wydawnictwo Academicon
Profil firmy
Inicjatywy:
Wydawnictwo Academicon (skrót: WA, ang. Academicon Press) to wydawnictwo prowadzone przez P.W. Idealit Robert Kryński oraz Fundację Academicon. Zajmujemy się wydawaniem książek oraz czasopism naukowych, specjalistycznych, popularnonaukowych i dydaktycznych. Naszą domeną są publikacje z zakresu filozofii, ale przygotowujemy również prace z innych dyscyplin naukowych.
„Filozofuj!” (zdobywca tytułu Popularyzator Nauki 2020 w konkursie PAP i MEiN w kategorii Media) jest ogólnopolską inicjatywą filozofów, których działalność ma na celu popularyzację i upowszechnienie wiedzy filozoficznej w społeczeństwie poprzez przede wszystkim: wydawanie ilustrowanego dwumiesięcznika popularnofilozoficznego, prowadzenie serwisu internetowego, organizowanie klubów dyskusyjnych na terenie całej Polski, przeprowadzanie szkół letnich i warsztatów śródrocznych oraz współpracę z wieloma instytucjami związanymi z filozofią.
Magazyn „Filozofuj!” jest jedynym w Polsce czasopismem popularyzującym filozofię. Wydawany jest co dwa miesiące w dwóch wersjach (w wersji zarówno papierowej, dostępnej m.in. w sieci Empik, jak i elektronicznej – dostępnej bezpłatnie online na licencji Creative Commons BY-SA 3.0 PL).
Prowadzimy też codziennie (a nawet kilka razy dziennie) aktualizowany serwis internetowy (http://filozofuj.eu/), profil na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie, gdzie członkowie redakcji „Filozofuj!” publikują teksty niezamieszczane w czasopiśmie.
Dane kontaktowe
Fundacja Academicon ul. H. Modrzejewskiej 13, 20-810 Lublin
Filozofie/Filozofko, czy chcesz współdecydować o kierunku rozwoju „Filozofuj!”, a przy tym realizować misję ważną dla polskiej nauki, edukacji i kultury?
Chcesz być częścią zespołu Popularyzatora Nauki 2020?
Jeśli:
pragniesz rzeczywiście zaangażować się w ważne przedsięwzięcie,
nie boisz się wyzwań, a przy tym masz wykształcenie filozoficzne,
dobrze władasz językiem polskim,
jesteś dociekliwy(-wa),dokładny(-na) i terminowy(-wa),
chętnie oddamy w Twoje ręce redakcję „Filozofuj!”!
Poszukujemy do naszego zespołu sekretarza redakcji magazynu „Filozofuj!” i portalu filozofuj.eu.
Wymagamy od Ciebie:
- wykształcenia filozoficznego (co najmniej magisterium); - bardzo dobrej znajomości jezyka polskiego; - dobrej organizacji pracy, rzetelności, terminowości, dokładności; - zaangażowania; - wysokiej kultury osobistej;
- pilnowanie harmonogramu prac nad numerami dwumiesięcznika popularnofilozoficznego i publikacjami na portalu popularnofilozoficznym oraz nadzór nad poszczególnymi etapami przygotowania publikacji; - zamawianie tekstów na portal, nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktów z autorami; - inicjowanie nowych cykli publikacji; - opiniowanie i redagowanie tekstów do magazynu i wybranych tekstów na portal; - zlecanie wykonania ilustracji i korekt do tekstów z magazynu oraz korekt do wybranych tekstów z portalu; - zlecanie tłumaczeń tekstów do magazynu i na portal; - opieka nad wolontariuszami i nadzorowanie prac koordynatora marketingu „Filozofuj!”; - organizacja/współorganizacja wydarzeń takich jak: Letnia Szkoła „Filozofuj!”, Kluby „Filozofuj!”; - pomoc w organizacji innych inicjatyw Fundacji, np. gali wręczenia Nagrody im. Kazimierza Twardowskiego; - pisanie wniosków grantowych na działność magazynu i portalu (wspólnie z pozostałymi członkami redakcji) i nadzór nad realizacją postanowień z umów dotacyjnych; - okazjonalnie opieka nad filozoficznymi wydaniami książkowymi Fundacji.
Oferowane warunki
A my zapewniamy:
- pełny etat w oparciu o umowę o pracę (najpierw 3‑miesięczny okres próbny) od lutego 2025 r.; widełki: 3600–4500 zł netto; - pracę pełną wyzwań z ciekawymi projektami w wyjątkowym miejscu; - zatrudnienie w organizacji o ugruntowanej już pozycji (Popularyzator Nauki 2020 w konkursie PAP i MEiN); - kreatywną pracę w instytucji z misją; - niekorporacyjną, przyjazną atmosferę; - kontakt z instytucjami kultury, światem nauki i mediów.
Praca stacjonarna, w Lublinie, na cały etat na umowę o pracę.