REFERENT DS. ORGANIZACJI ZBIORU I TWORZENIA ZASOBÓW

Numer referencyjny
452/2024
Data dodania
11.07.2024
Data ważności
26.07.2024
Rodzaj oferty
Praca stała
Branża
Inne
Ochrona środowiska
Miejsce pracy
Dolnośląskie
Nazwa Firmy
Leśny Bank Genów Kostrzyca
Profil firmy

Leśny Bank Genów Kostrzyca jest jednostką organizacyjną Lasów Państwowych, która w roku 1996 rozpoczęła gromadzenie oraz długotrwałe przechowywanie zasobów genowych drzew i krzewów leśnych oraz monitoring jakości materiału rozmnożeniowego w postaci nasion z najcenniejszych obiektów nasiennych Lasów Państwowych oraz z parków narodowych, rezerwatów i pomników przyrody.

Dane kontaktowe

W celu uzyskania dodatkowych informacji na nasz temat zapraszamy do odwiedzenia naszej witryny internetowej www.lbg.lasy.gov.pl

Do udzielania informacji w sprawie naboru upoważnieni są:

  • Marcin Beza – Zastępca Dyrektora Leśnego Banku Genów Kostrzyca, tel. 513 192 407
  • Michał Raj – Kierownik Zespołu Organizacji Zbioru i Tworzenia Zasobów, tel. 503 357 482
  • Joanna Nowicka-Gwizdek – Specjalista ds. kadrowych, tel. 75 713 10 48 wew. 114.
Strona www
Wymagania wobec kandydatek i kandydatów

Wymagania obowiązkowe:

1. Wykształcenie wyższe magisterskie w zakresie leśnictwa lub nauk biologicznych ze specjalizacją w dziedzinie botaniki lub dyscyplin pokrewnych zajmujących się roślinami.

2. Posiadanie prawa jazdy kategorii B.

3. Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.

4. Znajomość:
1) przepisów prawa w zakresie ochrony przyrody, w szczególności: ustawa o ochronie przyrody, ustawa o lasach, ustawa o leśnym materiale rozmnożeniowym;
2) programów strategicznych i wewnętrznych aktów prawnych PGL LP, w szczególności: Programu zachowania leśnych zasobów genowych i hodowli selekcyjnej drzew w Polsce na lata 2011-2035, Zarządzenia nr 29 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 21 marca 2013 r. w sprawie ochrony leśnych zasobów genowych na potrzeby nasiennictwa i hodowli drzew leśnych. IV.

Wymagania dodatkowe (nieobowiązkowe):

1. Doświadczenie w zakresie monitoringu i zbiorów materiału z roślin rzadkich, objętych ochroną i zagrożonych wyginięciem oraz w zakresie inwentaryzacji siedlisk przyrodniczych i gatunków roślin.

2. Znajomość oprogramowania geoinformatycznego (ArcGIS, QGIS).

3. Inne kwalifikacje i umiejętności z zakresu leśnictwa, botaniki, fitosocjologii, dendrologii, ochrony przyrody.

4. Stopień naukowy doktora nauk przyrodniczych w zakresie botaniki.

5. Znajomość języka angielskiego na poziomie B2 lub wyższym.

6. Publikacje naukowe w zakresie roślin rzadkich, objętych ochroną i zagrożonych wyginięciem.

7. Doświadczenie w pracy w banku nasion lub ogrodzie botanicznym.

8. Doświadczenie w badaniach naukowych i hodowli roślin rzadkich, objętych ochroną i zagrożonych wyginięciem.

9. Zagraniczny staż w jednostce związanej z zachowaniem roślinnych zasobów genetycznych.

Pożądane cechy osobowości i umiejętności:

1. Bardzo dobra organizacja pracy, umiejętność samodzielnej organizacji i realizacji ekspedycji terenowych.

2. Dokładność i rzetelność w wykonywaniu powierzonych zadań, odpowiedzialność za wynik wykonywanej pracy.

3. Komunikatywność, umiejętność pracy w zespole.

4. Wysoka kultura osobista i zdolności interpersonalne.

Zakres zadań

Opis stanowiska:

1. Typowanie gatunków oraz stanowisk roślin rzadkich, objętych ochroną i zagrożonych wyginięciem, z przeznaczeniem do zachowania w LBG Kostrzyca.

2. Organizacja oraz realizacja zbiorów materiału nasiennego roślin rzadkich, objętych ochroną i zagrożonych wyginięciem.

3. Prowadzenie formalnych procedur uzyskiwania zezwoleń odpowiednich organów na wykonywane czynności oraz prowadzenie rejestru uzyskanych zezwoleń i licencji.

4. Przyjęcie i kontrola dostarczanego materiału roślinnego, udział w przygotowaniu materiału roślinnego do przechowywania.

5. Ewidencjonowanie materiału roślinnego oraz procesów technologicznych w odpowiednich modułach i rejestrach funkcjonujących w jednostce.

6. Prowadzenie bazy danych realizowanych zbiorów materiału z roślin rzadkich, objętych ochroną i zagrożonych wyginięciem, z wykorzystaniem oprogramowania geoinformatycznego (GIS).

7. Uczestnictwo w badaniach naukowych, programach oraz projektach prowadzonych w zakresie ochrony gatunków rzadkich, objętych ochroną i zagrożonych wyginięciem.

8. Udział we współpracy międzynarodowej w ramach konsorcjum ENSCONET.

Oferowane warunki

PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE LASY PAŃSTWOWE LEŚNY BANK GENÓW KOSTRZYCA ogłasza nabór na stanowisko REFERENT DS. ORGANIZACJI ZBIORU I TWORZENIA ZASOBÓW W ZESPOLE ORGANIZACJI ZBIORU I TWORZENIA ZASOBÓW

Warunki pracy:

1. Umowa o pracę na czas określony w pełnym wymiarze czasu pracy, docelowo z możliwością zatrudnienia na czas nieokreślony w przypadku spełnienia oczekiwań pracodawcy.

2. Miejsce wykonywania pracy: Leśny Bank Genów Kostrzyca, Miłków 300, 58-535 Miłków.

Sposób aplikowania

 Wymagane dokumenty:

1. Pisemne zgłoszenie do konkursu w formie listu motywacyjnego.

2. Curriculum vitae.

3. Dokumenty potwierdzające wykształcenie, uprawnienia, dodatkowe kwalifikacje i umiejętności (oryginały dokumentów do wglądu na rozmowie kwalifikacyjnej).

4. Dokumenty potwierdzające doświadczenie zawodowe m.in. świadectwa pracy, referencje, zakresy czynności, zaświadczenia (oryginały dokumentów do wglądu na rozmowie kwalifikacyjnej).

5. Kwestionariusz osobowy kandydata na pracownika Lasów Państwowych, stanowiący załącznik do oferty pracy.

6. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach konkursu na stanowisko: referent ds. organizacji zbioru i tworzenia zasobów w Leśnym Banku Genów Kostrzyca, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, złożone pod „Klauzulą informacyjną dla kandydatów do pracy w Leśnym Banku Genów Kostrzyca”, stanowiącą załącznik do oferty pracy.

Termin i miejsce składania ofert:

1. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy:

1) przesłać pocztą tradycyjną lub złożyć w sekretariacie Leśnego Banku Genów Kostrzyca, Miłków 300, 58-535 Miłków, w zaklejonej kopercie z dopiskiem: „Nabór na stanowisko: referent ds. organizacji zbioru i tworzenia zasobów”; lub

2) przesłać pocztą elektroniczną na adres joanna.nowicka@lbg.lasy.gov.pl w tytule wiadomości wpisując: „Nabór na stanowisko: referent ds. organizacji zbioru i tworzenia zasobów”.

2. Termin na złożenie dokumentów aplikacyjnych upływa dnia 26 lipca 2024 r. o godz. 15:00.

W przypadku przesłania dokumentów pocztą tradycyjną decyduje data i godzina wpływu dokumentów do sekretariatu Leśnego Banku Genów Kostrzyca.

3. Aplikując drogą elektroniczną kandydat wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach konkursu na stanowisko: referent ds. organizacji zbioru i tworzenia zasobów w Leśnym Banku Genów Kostrzyca, w zakresie określonym w wyżej przywołanej „Klauzuli informacyjnej dla kandydatów do pracy w Leśnym Banku Genów Kostrzyca”.

4. Zgłoszenia kandydatów niespełniające wymagań formalnych określonych w ogłoszeniu o konkursie nie będą rozpatrywane.

5. Zgłoszenia kandydatów złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

6. Na rozmowy kwalifikacyjne będą zaproszeni kandydaci wyłonieni w pierwszym etapie rekrutacji na podstawie analizy dokumentów aplikacyjnych pod względem warunków przystąpienia do postępowania konkursowego, określonych w pkt. III.1-2.

7. O wynikach kwalifikacji do kolejnych etapów postępowania wszyscy kandydaci zostaną poinformowani na wskazany do kontaktu adres.

8. Dyrektor Leśnego Banku Genów Kostrzyca może unieważnić rekrutację na każdym etapie postępowania bez podawania przyczyny

Oferty pracy