Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Tydzień Geomorfologii to odbywające się w pierwszych dniach marca wydarzenie, którego inicjatorem jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Geomorfologów. Jest to jedyne takie wydarzenie stwarzające okazję do promowania i popularyzacji wyników badań geomorfologicznych na skalę światową. Pierwsze dwie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem i przyciągnęły liczne grono naukowców, popularyzatorów nauki, uczniów i studentów, sympatyków nauk przyrodniczych.
W bieżącym roku zapraszamy do uczestnictwa w różnego rodzaju formach prezentacji. Zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy w quizie geomorfologicznym, wysłuchania popularnonaukowych prelekcji o Islandii, Andach, wyspie Wolin czy piaskowcowych krajobrazach Chin. Dowiedzmy się, czym są ozy lub jak rozpoznano megapowódź suwalską? Te wszystkie i inne ciekawe wykłady przedstawia szczegółowy i bogaty program, który jest dostępny pod tym linkiem:
Wszystkie wydarzenia będą odbywać się zdalnie za pomocą aplikacji MS Teams. Linki do poszczególnych wydarzeń znajdują się w przedstawionym harmonogramie.
Uczcijmy święto geomorfologii, biorąc udział w Międzynarodowym Tygodniu Geomorfologii. Zachęćmy nasze rodziny, przyjaciół do poznania nauki o formach rzeżby terenu.
Zarząd Stowarzyszenia Geomorfologów Polskich
Prelegentami z Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej będą: dr hab. Waldemar Kociuba, prof. UMCS, prof. dr hab. Wojciech Zgłobicki. Prowadzący sesje z UMCS to: dr Anna Orłowska i dr hab. Jan Rodzik, prof. UMCS.
Informacje znaleźć można również na stronie Stowarzyszenia oraz na stronie Facebook SGP.
źródło: Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej