Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Geograficznego to organizacja założona w 1945 roku. Od tego czasu odbyło się już 1499 odczytów o charakterze naukowym i popularnonaukowym w ramach spotkań członków Towarzystwa.
Już wkrótce odbędzie się 1500 (sic!) odczyt Lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego.
Tak wyjątkowe święto jest okazją do szczególnych obchodów. W ramach uroczystego odczytu, który będzie miał miejsce 7 grudnia o godz. 17.15 w auli im. Eugeniusza Romera na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS (Al. Kraśnicka 2D w Lublinie) wygłoszone zostaną aż trzy prelekcje.
Pierwsze wystąpienie ma charakter podsumowania i nosi nazwę „1500 odczytów w 600 sekundach”. Wygłosi je prof. dr hab. Andrzej Miszczuk, Przewodniczący OL PTG (Katedra Polityki Gospodarczej i Regionalnej, Wydział Ekonomiczny UMCS).
Drugi odczyt, pt. „Wyzwania i perspektywy rozwoju polskiej geografii w czasach niepewności” wygłosi Rektor UMCS, prof. dr hab. Radosław Dobrowolski (Katedra Geomorfologii i Paleogeografii, Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS).
Trzecie wystąpienie będzie to fotorelacja z seminarium terenowego „Śladami kapryśnych rzek Wisły Środowej i dolnego Wieprza”, którą zaprezentuje mgr Stanisław Kusiak, wieloletni członek OL PTG, podróżnik, fotograf.
Podczas uroczystej prelekcji wręczony zostanie Medal PTG i Złota Odznaka Towarzystwa.
Wstęp jest wolny dla wszystkich zainteresowanych.
Odczyty OL PTG odbywają się regularnie, w niemal każdy czwartek roku akademickiego. W najbliższym czasie wygłoszone zostaną takie prelekcje, jak „Slow life według Muminków, czyli 40 dni fińskiego szczęścia”, "Tam gdzie rodzi się al shamaal – pocztówka z Królestwa Saudów” czy „W 30 dni dookola świata – „cruising” jako sposób na życie”. Zaproszeni na nie są wszyscy pasjonaci geografii i podróży (Harmonogram odczytów jest tutaj).
źródło: Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS