Dr hab. Katarzyna Kopecka-Piech, prof. UMCS - projekt MINIATURA 6

Dr hab. Katarzyna Kopecka-Piech, prof. UMCS, z Katedry Dziennikarstwa (Instytut Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS) w ramach programu Miniatura 6 realizuje grant "Disconnect to reconnect. Rola aktywności fizycznej w rodzinnym detoksie cyfrowym – badania wstępne".

Przedmiotem badań realizowanych w ramach projektu „Disconnect to reconnect. Rola aktywności fizycznej w rodzinnym detoksie cyfrowym – badania wstępne” (wysokość finansowania: 41 800 złsą relacje między ograniczaniem korzystania z technologii cyfrowej a aktywnością fizyczną w polskich rodzinach, które konsekwentnie i skutecznie regulują obie sfery życia. Celem badań jest ustalenie, dlaczego i jak dochodzi do cyfrowego detoksu w rodzinach, jakie znaczenie ma w nim aktywność fizyczna oraz jakie efekty daje cyfrowa regulacja poprzez sport.

Katarzyna Kopecka-Piech jest profesorem nadzwyczajnym na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, specjalizuje się w badaniach nad nowymi technologiami medialnymi. Staże podoktorskie realizowała na Uniwersytecie w Oslo i Uniwersytecie Södertörn, wcześniej pracowała jako asystent w projekcie realizowanym przez Uniwersytet Oksfordzki. Jest redaktorką m.in. książek "COVID-19 Pandemic as a Challenge for Media and Communication Studies" (Routledge 2022); "Mediatization of Emotional Life" (Routledge 2022), "Contemporary Challenges in Mediatization Research" (Routledge 2023); autorką książki "Mediatization of Physical Activity: Media Saturation and Technologies' (Rowman & Littlefield: Lexington Books, 2019) oraz kilkudziesięciu rozdziałów i artykułów naukowych. 

 

    Młodzi naukowcy UMCS

    Autor
    Beata Jarosz
    Data dodania
    29 maja 2023