Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
II Krajowa Konferencja Naukowa
,,Aktualne uzależnienia dzieci, młodzieży i dorosłych”
5 czerwca 2023 roku odbyła się kolejna, druga Krajowa Konferencja Naukowa, zorganizowana przez Koło Naukowe Pedagogów i Animatorów Zabawy z UMCS w Lublinie. Tym razem uwagę poświęcono szeroko rozumianym „Aktualnym uzależnieniom dzieci, młodzieży i dorosłych”. Celem konferencji była wymiana doświadczeń, próba wskazania nowych obszarów badawczych, integracja środowiska naukowego oraz dyskusja nad aktualnymi problemami rozwoju teorii i praktyki, w ramach wskazanych obszarów tematycznych. Wydarzenie odbyło się w formule online, za pośrednictwem platformy Google Meet. Wzięli w nim udział eksperci i prelegenci z całej Polski. Uroczystego otwarcia wydarzenia i powitania prelegentów oraz gości dokonali Dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii dr hab. Andrzej Różański, prof. UMCS oraz Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego dr Justyna Sala-Suszyńska.
W ramach spotkania przeprowadzono część plenarną oraz cztery części panelowe. Sesję plenarną, moderowaną przez dr Justynę Salę-Suszyńską, otworzył wykład dr Magdaleny Cyrklaff-Gorczycy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na temat ,,Uzależnień od gier komputerowych. Kiedy motywacja do grania przeradza się w przymus?” Kolejno wystąpiła dr Jolanta Jarczyńska (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy), wygłaszając wykład pt.: ,,Młodzież a media społecznościowe - prezentacja wyników badań własnych”, a następnie mgr Agnieszka Kos (Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie) prezentując zagadnienie ,,Leczenia substytucyjnego w praktyce’’. W tej części głos zabrali również pracownicy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – dr Małgorzata Chojak z wystąpieniem pt. ,,Stres, układ kary i nagrody, uzależnienie, depresja – czy to zawsze związek przyczynowo skutkowy?” oraz dr Wojciech Czerski poruszając zagadnienie ,,Samotności - przyczyna czy skutek uzależnień”.