Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Już w najbliższy poniedziałek 25 marca odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu ECOTECH-COMPLEX Seminar. Where Research Meets Applications. W trakcie prezentacji dr Alexey Maximenko przedstawi Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS oraz omówi na przykładach, gdzie i jak spektroskopia absorpcyjna promieniowania rentgenowskiego może być przydatna dla różnego typu badań dla Użytkowników akademickich oraz z przemysłu i jaką informację można uzyskać.
Szanowni Państwo
Zapraszamy serdecznie na Seminarium
pt. „SOLARIS: nowoczesne urządzenie badawcze i to tak blisko”
Seminarium prowadzi dr Alexey Maximenko, ASTRA (SOLABS) beamline manager
Poniedziałek, 25 marca 2024 r. w godzinach: 14:00-15:30
Rejestracja odbywa się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.
W mailu potwierdzającym rejestrację znajduje się link do Seminarium w aplikacji MS TEAMS – do udziału w spotkaniu nie jest konieczne posiadanie konta Microsoft, wystarczy skopiować link z maila potwierdzającego rejestrację i wkleić w pasek wyszukiwania, następnie wybrać opcję DOŁĄCZ DO SPOTKANIA.
Kontakt z Organizatorem Seminarium:
Centrum ECOTECH-COMPLEX UMCS
ecotech@umcs.pl
Streszczenie
Synchrotron SOLARIS to największa infrastruktura badawcza w Polsce funkcjonująca w ramach Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego.
NCPS t to centrum naukowe zapewniające otwarty dostęp do tej unikalnej infrastruktury.
Badania z wykorzystaniem promieniowania synchrotronowego są bardzo przydatne w wielu dziedzinach nauki: w fizyce, chemii, inżynierii materiałowej, nanotechnologii, biologii molekularnej, naukach o życiu i wielu innych.
Krakowski Synchrotron umożliwia badania m.in. metodami spektroskopii absorpcyjnej promieniowania rentgenowskiego, rentgenowskiej spektroskopii elektronów, rozdzielczej spektroskopii fotoelektronów, transmisyjnej spektroskopii rentgenowskiej oraz kriomikroskopii elektronowej.
W ramach kolejnego seminarium z cyklu "ECOTECH-COMPLEX Seminar" dr Alexey Maximenko, opiekun linii badawczej Astra zapozna słuchaczy z funkcjonowaniem tego niezwykłego urządzenia badawczego oraz możliwościami prowadzenia badań i wykorzystania ich w przemyśle. Linia badawcza ASTRA (Absorption Spectroscopy beamline for Tender energy Range and Above) jest dedykowana absorpcyjnej spektroskopii rentgenowskiej (XAS) i technikom pokrewnym w zakresie energii od 1 keV do 15 keV.
Seminarium będzie prowadzone w języku polskim.
Biogram
Dr. Alexey Maximenko is an ASTRA beamline responsible at the SOLARIS synchrotron (Krakow, Poland). Physicist by education. He has substantial experience in nanomaterials research, as a leader and employee in several Polish and European fundamental and applied research projects. He is co-author of over 35 publications in renowned journals, several patents and co- supervisor of master's and bachelor's theses. |
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w podanym niżej zakresie przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej Pl. M. Curie-Skłodowskiej 5 20-031 Lublin w celu wzięcia udziału w seminarium organizowanym przez Centrum ECOTECH-COMPLEX w dniu 25.03.2024 r. oraz otrzymania powiadomienia o terminach kolejnych seminariów z cyklu.