Creative Business Cup Polska 2021 w Centrum ECOTECH-COMPLEX

Creative Business Cup to międzynarodowa inicjatywa skupiająca blisko 100 krajów z całego świata i mająca na celu co roku wyłonić 3 najlepsze startup’y sektora kreatywnego.

W tym roku polska edycja wydarzenia będzie realizowana
w siedzibie Centrum ECOTECH-COMPLEX UMCS
w dniu 13 maja 2021r. w godzinach 9:00 - 13:30.

Centrum ECOTECH-COMPLEX UMCS jest partnerem
Creative Business Cup Polska 2021.

Creative Business Cup Poland 2021 – Odnośniki do streaming’u

https://hopin.com/events/creative-business-cup-poland-2o21

Platforma Hopin jest dedykowana w szczególności dla osób chcących nawiązać interakcję z Uczestnikami. Dzięki możliwości tworzenia tzw. stolików można skontaktować się z wybranym startup’em w bardziej indywidualny i kontrolowany sposób bez udziału osób trzecich

https://youtu.be/hkb8kYWsVCU

Platforma YouTube jest dedykowana dla wszystkich chcących zapoznać się z przebiegiem wydarzenia, bez konieczności logowania się, jednak z ograniczonymi możliwościami interakcji z Uczestnikami. Stream na platformie YouTube można oglądać zarówno na komputerze stacjonarnym, w aplikacji mobilnej jak również na telewizorze SmartTV

facebook.com/WeDoLBN
twitter.com/WeDoLBN
linkedin.com/company/WeDoLBN

Każdego roku podczas konferencji BRIGHT w Kopenhadze mają okazję zaprezentować się Zwycięzcy krajowych edycji Creative Business Cup i walczyć nie tylko o nagrody pieniężne, ale przede wszystkim o rozpoznawalność na rynku i finansowanie od zagranicznych inwestorów. Ponadto zgodnie z filozofią wydarzenia wszyscy uczestnicy finału mają dostęp do inspirujących paneli dyskusyjnych z wiodącymi przedsiębiorcami, ekspertami i politykami z całego świata co zwykle owocuje zdobyciem wewnętrznych kontaktów na danym rynku, a także umożliwia wymienianie się spostrzeżeniami i pomysłami z innymi Zwycięzcami edycji krajowych.

Naczelnymi celami Creative Business Cup są:

- wspieranie rozwoju biznesowego startup’ów z sektora kreatywnego
- umożliwienie lokalnym firmom dostępu do międzynarodowego rynku
- przedstawienie inwestorom innowacyjnych pomysłów
- budowanie sieci kontaktów pomiędzy startup’ami, organizacjami i biznesem
- wzmacnianie współpracy międzynarodowej

Dlaczego branża kreatywna?

Na całym świecie branże kreatywne znacząco przyczyniają się do rozwoju, dają zatrudnienie specjalistom w swoich dziedzinach, szukają nowych rozwiązań, innowacji i podejmują wyzwania, które często sprawią trudności społeczeństwu lub wielkim korporacjom. Ich działalność często angażuje i motywuje również tradycyjne przedsiębiorstwa do postępu i doskonalenia swoich produktów i usług by sprostać wymaganiom dynamicznego i wymagającego otoczenia.

Trafnie to komentuje prof. dr hab. Ryszard Naskręcki – v-ce przewodniczący jury Creative Business Cup Polska 2021„Promowanie postaw kreatywnych oraz przedsiębiorczych staje się koniecznością. Przekucie pomysłu na biznes w biznesplan a następnie jego skuteczną realizację wymaga wiedzy, umiejętności oraz determinacji. Przedsiębiorczość startup’owa wymaga promowania - w Polsce jeden startup przypada na 14 000 mieszkańców, a w Dolinie Krzemowej – jeden na 500. A więcej startupów w gospodarce to większy popyt na innowacyjne technologie, więcej kapitału dla innowacji i wyższy poziom kompetencji biznesowych w społeczeństwie.”

Dlaczego startup’y?

Droga twórcy startupu do ugruntowanego przedsiębiorstwa w sektorze kreatywnym jest znacznie bardziej wymagająca niż w pozostałych branżach. Wszyscy przedsiębiorcy mierzą się z wyzwaniami w rozwoju swojego biznesu, potrzebują finansowania, dostępu do rynku i możliwości badań lub rozwoju. W przypadku sektora kreatywnego te trudności są znacznie dotkliwsze ponieważ większość tradycyjnych inwestorów postrzega ten obszar jako znacznie bardziej ryzykowny. Stąd też możliwości wprowadzenia i rozwinięcia innowacji, choć często unikalnej w swojej idei, są dla jej twórców mocno ograniczone.

Czy masz szanse? Sprawdź!

Co roku blisko 100 krajów wybiera swoich lokalnych zwycięzców, którzy uczestniczą w międzynarodowym finalne. Już start w edycji krajowej jest wyjątkowym doświadczeniem umożliwiającym udoskonalenie swojego pomysłu i nawiązanie wielu wartościowych znajomości.

W tym wyjątkowym roku szanse są dwukrotnie wyższe ponieważ zostanie wybranych dwóch ambasadorów etapu krajowego – za rok 2020 i 2021.

Uczestnictwo jest darmowe, a korzyści znaczące.

Jak to działa?

Zgłoś swój startup poprzez formularz na stronie www.wedolbn.pl/cbc2021/ . Następnie przygotuj 5 minutową prezentację, w której przedstawisz swój pomysł, opowiesz o nim i o materii której on dotyczy, pochwalisz się dlaczego jest on lepszy od innych podobnych rozwiązań, a może zaskoczysz nas swoim nowatorstwem.

Niezależnie od wyniku otrzymasz od naszych ekspertów i doradców biznesowych indywidualną ocenę Twojego pomysłu i wskazówki, które być może pozwolą Ci się jeszcze lepiej rozwijać.

Ponadto zwycięzcy Creative Business Cup Polska, przed właściwym finałem w Danii otrzymają od Fundacji WeDoLBN i ekspertów CBC pełny mentoring w zakresie udoskonalenia swojego pitch’a, a także wsparcie i szkolenie z zakresu prezentacji i warsztaty językowe dla jeszcze lepszej komunikacji.

Tak przygotowani, dostaną zaproszenie do udziału w międzynarodowym finale w Kopenhadze, który zwykle okazuje się kamieniem milowym nie tylko dla zwycięzców, ale dla wszystkich uczestników.

Najlepszym tego przykładem może być zwycięzca Creative Business Cup Polska 2019 – startup medyczny Prevlly – który właśnie dzięki finałowi w Kopenhadze podpisał kontrakt z inwestorem otrzymując jednocześnie wielomilionowe finansowanie w ramach długofalowej współpracy.

    Aktualności

    Data dodania
    12 maja 2021