Zapraszamy na Drzwi Otwarte - 9.04.2025

9 kwietnia 2025 roku zapraszamy w ramach Drzwi Otwartych na Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS ul. Głębokiej 43 (Kampus Zachodni).

Uwaga! - ostanie wolne miejsca na warsztatach:

„Wyluzuj się przed maturą”  - spotkanie rozpocznie się krótkim wstępem na temat stresu, jego wpływu na motywację i samopoczucie uczniów, zwłaszcza w okresie przygotowań do egzaminu dojrzałości. W kolejnej części uczestnicy nauczą się rozpoznawać u siebie objawy stresu oraz poznają różne techniki radzenia sobie z nim. Przewidziany jest także czas na wyrażenie własnych spostrzeżeń i opinii dotyczących tematów poruszanych podczas warsztatów.

„Jak stworzyć profesjonalne CV” - uczestnicy poznają skuteczne metody tworzenia CV. Omówione zostaną kluczowe zasady przejrzystej struktury dokumentu aplikacyjnego, dopasowania treści do konkretnej oferty czy unikania najczęściej popełnianych błędów, podkreślanie swoich kompetencji, osiągnięć i umiejętności w sposób zwięzły, ale przekonujący. Warsztat łączy teorię z praktyką, oferując wskazówki oparte na aktualnych trendach na rynku pracy, co pozwala od razu wykorzystać zdobytą wiedzę w procesie rekrutacyjnym.

Zapisy na warsztaty za pomocą formularza – link do strony  

Ponadto zapraszamy na:

Wykład „Język seksualności” - porusza problematykę języka seksu i seksualności z perspektywy zarówno językoznawczej, jak i społeczno-kulturowej. Wyjaśnione zostaną pojęcia tabu językowego i jego związków z tak intymną sferą ludzkiego życia jaką jest seksualność.

Wykład „Praca socjalna- nie tylko za biurkiem, czyli o drogach spełnienia po studiach” - Streetworking to metoda pracy socjalnej polegająca na docieraniu do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w ich naturalnym środowisku. Omówione zostaną główne zadania streetworkerów. Przedstawione zostaną również wyzwania związane z tą formą pomocy, skuteczne metody interwencji oraz przykłady dobrych praktyk.

Zachęcamy do wzięcie udziału w:

Grze  wydziałowej - pozwalającej odkryć tajemnice naszego wydziału!
Na stoisku SKNAP spróbujesz swoich sił zaczynając od imprezowej gry kubeczkowej – rzut piłeczką wskaże Ci salę, do której wyruszysz, by zmierzyć się z zagadką!
Zeskanuj kod QR, odnajdź przypisaną salę i sprawdź z jakimi wyzwaniami zmierzysz się podczas tej ekstremalnej wędrówki. Mały spoiler: poznasz wielkość sali teatralnej, odkryjesz jakie instrumenty czekają na Ciebie w sali muzycznej, zobaczysz piękne widoki w sali tanecznej, odpoczniesz w prawdziwym akwarium, dokonasz przełomowych badań w laboratorium, a także dowiesz się jak wygląda nauka przez doświadczenie w sali Montessori, możesz też odkryć salę fotograficzną, gdzie uwiecznisz swój udział, drukując pamiątkowe zdjęcie!

Grach trenowych:

Gra terenowa „Zagdaka Starej Mapy KNPO” zapraszamy do udziału w niezwykłej grze z zagadkami. Bohaterką zabawy jest Ellen – studentka UMCS, która w pośpiechu zgubiła trzy bardzo ważne dla niej rzeczy. Czy pomożesz jej je odnaleźć?
Uzbrojeni w mapę i wskazówki od samej Ellen, uczestnicy wyruszą jej śladami, odwiedzając kolejne miejsca na Wydziale. Każda stacja to zagadka do rozwiązania – tylko dzięki sprytowi i spostrzegawczości można odnaleźć zgubione przedmioty. Na najlepszych odkrywców czeka niezwykła nagroda!

Gra terenowa „W labiryncie wyzwań pedagogiki specjalnej” - sprawdź się w roli przyszłego pedagoga i zmierz się z zadaniami na 6 stanowiskach rozmieszczonych w całym budynku! Nauczysz się, jak pracować z osobami z niepełnosprawnościami i radzić sobie z trudnymi sytuacjami.
Na niektórych stanowiskach czekają zadania online, do których dostęp uzyskasz po zeskanowaniu kodu QR – zabierz ze sobą urządzenie mobilne! Zbierz drużynę (min. 5 osób) i podejmij wyzwanie! Na najlepszych czekają słodkie niespodzianki! Przyjdź, zagraj i przekonaj się, czy znajdziesz wyjście z labiryntu!

Gra terenowa „ Zestresowani” - celem jest promowanie umiejętności odnajdywania balansu między obowiązkami szkolnymi a życiem prywatnym, poprzez praktyczne ćwiczenia rozwijające świadomość emocjonalną, techniki relaksacyjne oraz strategie radzenia sobie ze stresem.
Głównymi punktami gry są metody walki ze stresem - planowanie, relaksacja, odkrywanie swoich wartości, ćwiczenia oddechowe, a jej zasady i przebieg przedstawione będą w książeczce, którą otrzymają uczestnicy rozpoczynając grę.

Zachęcamy do odwiedzenia stoisk prezentujących kierunki studiów i wydziałowe studenckie koła naukowe. Studenci postarają się odpowiedzieć na Państwa pytania dotyczące studiowania na naszym Wydziale.

Zapraszamy!

Program Wydziałowych Drzwi Otwartych poniżej

Załączniki

Aktualności

Autor
Aneta Gęba
Data dodania
8 kwietnia 2025