Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Lubelski Festiwal Nauki jest największą cykliczną imprezą upowszechniającą naukę wśród społeczeństwa na Lubelszczyźnie i zarazem jednym z największych festiwali naukowych w kraju. Jubileuszowa edycja przedsięwzięcia została wpisana do programu obchodów Jubileuszu 80-lecia Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W ramach XX Lubelskiego Festiwalu Nauki pod hasłem „Człowiek sercem nauki”, który odbywa się w terminie 14-20.09.2024 roku, będą miały miejsce wydarzenia specjalne, w tym dwie debaty z przedstawicielami lubelskich uczelni publicznych oraz Miasta Lublin.
Debata pt. „Jak żyć długo i szczęśliwie” odbędzie się 18.09.2024 roku (środa), w godz. 10.00-11.00 w Collegium Novum (Auditorium Maximum) Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Aleje Racławickie 1.
Z ramienia Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie udział w spotkaniu weźmie dr hab. Małgorzata Kuśpit, prof. uczelni – psycholog, biegła sądowa, profesor uczelni w Katedrze Pedagogiki Pracy i Andragogiki Instytutu Pedagogiki na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS. Ukończyła studia podyplomowe Master of Business of Adminstration w Ochronie Zdrowia. Jest członkiem zarządu Lubelskiego Oddziału Terenowego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapii Przez Sztukę.
Debata pt. „Czy emocje rządzą? Człowiek i jego emocje w społeczeństwie” odbędzie się 19.09.2024 roku (czwartek), w godz. 10.00-11.00 w Collegium Novum (Auditorium Maximum) Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Aleje Racławickie 1.
Naszą Uczelnię będzie reprezentowała dr Marlena Stradomska – psycholog, psychoterapeuta, suicydolog, ekspert Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, adiunkt w Katedrze Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii Instytutu Psychologii na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS. Autorka poradników pomocowych „Strategie radzenia sobie w trakcie pandemii i nie tylko” oraz popularyzatorka wiedzy psychologicznej w czasopismach dla rodziców i nauczycieli, mediach oraz audycjach radiowych.
Serdecznie zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do zapisów na debaty, zostały ostatnie wolne miejsca! Udział w obydwu wydarzeniach jest bezpłatny.
Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie https://www.festiwal.lublin.pl/
Fot. B. Proll