Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wykładzie pt. Inwestycje czy innowacje? - Najważniejszy wykres na świecie, który organizowany jest przez Koło Naukowe Austriackiej Szkoły Ekonomii (KN ASE) oraz Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii w Lublinie.
Środa 15.11.2017, 18.30-20.00, WE UMCS, aula II.
W 1820 roku aż 94% globalnej populacji musiało przetrwać żyjąc za mniej niż 2 dolary (wg. dzisiejszej siły nabywczej). W 1990 było to już tylko 37% a w 2016, po raz pierwszy w historii, ta liczba ludzi żyjących pod granicą skrajnego ubóstwa spadła poniżej 10%, dając realną nadzieję na całkowite wyeliminowanie skrajnej biedy.
Dlaczego tak się stało? Jakie mechanizmy i instytucje sprawiają, że stajemy się coraz bogatsi? Czy powinniśmy się obawiać zahamowania lub odwrócenia tego trendu? I co z pozostałymi wskaźnikami świadczącymi dobitnie, że chociaż często wydaje nam się, że jest bardzo źle to jeszcze nigdy w całej historii ludzkości nie było aż tak dobrze?
Na te pytania postara się odpowiedzieć Mikołaj Pisarski. Członek KASE Kraków, prezes Stowarzyszenia KoLiber i absolwent Atlas Leadership Academy (Miami 2016).
Dla autorów najciekawszych pytań (niekoniecznie najdłuższych) przewidziane zostały nagrody w postaci książek.