Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Chcecie dowiedzieć się, jak nowe technologie służą społeczeństwu? Poznać bieżące trendy w cyfrowej gospodarce? Porozmawiać o roli i wyzwaniach człowieka w internecie? A może odkryć, co środowisko cyfrowe przynosi młodemu pokoleniu? Jeśli tak, to zapraszamy Was do Lublina na tegoroczny Szczyt Cyfrowy IGF Polska 2022. „Zapraszamy do udziału osobiście lub online, po dokonaniu rejestracji. Będziemy rozmawiać m.in. o bezpieczeństwie w sieci i programowaniu, ale też o kształtowaniu opinii przez social-media i roli fake newsów” – zachęca minister Janusz Cieszyński.
Podczas tegorocznego IGF Polska przygotowaliśmy program z podziałem na trzy główne ścieżki tematyczne: technologie w służbie społeczeństwu, człowiek w internecie, forum legislacji cyfrowej oraz dodatkową ścieżkę młodzieżową. Łącznie będzie to ponad 20 dedykowanych sesji i warsztatów.
Podczas ścieżki młodzieżowej dowiesz się, dlaczego umiejętność weryfikacji informacji publikowanych w sieci jest bardzo ważna. Niemal każdego dnia obserwujemy skutki rozprzestrzeniania się fake newsów i deepfakeów, które mogą być wysoce szkodliwe społecznie. Porozmawiamy o tym, jakie narzędzia są stosowane w walce z tymi zjawiskami i dlaczego walczymy o przedstawianie rzetelnych informacji w internecie.
Poruszymy także kwestię roli social mediów w kształtowaniu postaw społecznych w czasach kryzysów, takich jak pandemia czy wojna w Ukrainie. O tym, jak istotnym są narzędziem zarówno pod kątem dostępu do informacji, postrzegania różnych sytuacji, jak i… generowania kolejnych kryzysów, opowiedzą eksperci i przedstawiciele instytucji publicznych.
Kolejnym ciekawym tematem jest rynek pracy i kompetencje zawodowe w erze transformacji cyfrowej. Dyskusja ma przybliżyć młodym ludziom obecne i przyszłe uwarunkowania rynku pracy w epoce Przemysłu 4.0, jak również ukierunkować ich wysiłki edukacyjne i przygotować do poszukiwania zawodu w perspektywie najbliższych miesięcy oraz lat.
A może interesuje Cię, jak zredukować emisję CO2 generowaną w wyniku używania internetu? Wyszukanie frazy w popularnej przeglądarce internetowej emituje tyle samo CO2, co zagotowanie wody w czajniku elektrycznym. W skali światowej wpływ internetu na środowisko można przyrównać do przemysłu lotów komercyjnych. Każdy z nas może zmniejszyć to zanieczyszczenie, zmieniając codzienne nawyki. O tym, jak nowoczesne technologie wpływają na środowisko, porozmawiamy podczas panelu ,,Sieć a ekologia - jakie możemy podjąć kroki w celu redukowania emisji CO2 w wyniku używania Internetu?".
Zachęcamy do rejestrowania się na nasze wydarzenie! Zapraszamy uczestników zarówno osobiście do Lublina, jak i do udziału online!
Rejestracja na IGF Polska 2022
Informacja nadesłana