Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia transmisji online z konferencji „LubTech-Digital Health 2021” dedykowanej cyfryzacji w obszarze medycyny i zdrowia. Wydarzenie to będzie pierwszą z cyklu konferencji poświęconych nowym technologiom, realizowanych pod wspólną marką LubTech. Konferencja odbywa się dzisiaj, 8 września br. w godz. 8:00–16:30 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym oraz online.
Inicjatywa konferencji powstała w środowisku Klastra Lubelska Medycyna – największego klastra w obszarze zdrowia i medycyny w Polsce. Środowisko Klastra Lubelska Medycyna to środowisko eksperckie w zakresie wielu specjalizacji medycznych, środowisko tworzące sprawny ekosystem innowacji, w którym wsparcie otrzymują zarówno innowatorzy i startupy z branży, ale również dojrzałe firmy. Projekty Klastra w zakresie aktywności innowacyjnej zostały wyróżnione przez ekspertów w podsumowaniu badania prowadzonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości Benchmarking Klastrów – edycja 2020.
– Cyfryzacja obszaru zdrowia to jeden z priorytetów w nowej perspektywie finansowania UE, dlatego budowanie wspólnej wiedzy, wymiana doświadczeń i łączenie kompetencji są teraz szczególnie ważne. Stąd pomysł na organizację konferencji, podczas której chcemy kompleksowo przedstawić aktualną wiedzę w zakresie e-zdrowia. Zapraszamy podmioty zawodowo zaangażowane w pracę nad nowymi rozwiązaniami, ale również zainteresowanych tą tematyką mieszkańców Lublina i regionu. Konferencja poruszy najważniejsze zagadnienia cyfrowej medycyny oraz będzie okazją do poznania kluczowych instytucji wspierających rozwój innowacji, realizowanych i planowanych projektów oraz lubelskich ekspertów – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
Konferencja skierowana jest do szerokiego grona podmiotów związanych z obszarem zdrowia, m.in. jednostek leczniczych, firm z obszaru medycyny i zdrowia oraz z branży ICT, przedstawicieli administracji publicznej oraz szerokiego grona innowatorów i użytkowników końcowych zainteresowanych tematyką rozwoju innowacji w obszarze e-zdrowia. Podczas konferencji przedstawione zostaną aktualne trendy, priorytety rozwojowe, wdrażane rozwiązania i nowe projekty. Konferencja będzie okazją do poznania najważniejszych instytucji tworzących system wsparcia dla innowacji w zdrowiu oraz ich roli w systemie. Omówiona zostanie także rola użytkownika końcowego, technologiczne, prawne, ekonomiczno-społeczne i etyczne bariery wdrożeń oraz komercjalizacji.
Wydarzeniem towarzyszącym konferencji będzie sympozjum naukowe odbywające się 7 września br. w ramach projektu Reinitilise finansowanego z programu Horyzont 2020, którego liderem jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (partnerzy: KU Leuven, Uniwersytet w Maceracie, Eurocentro) dotyczące ochrony podstawowych praw w wykorzystaniu technologii cyfrowych w obszarze e-zdrowia.
Głównymi organizatorami wydarzenia są Miasto Lublin oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Uniwersytet Medyczny w Lublinie oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W organizację konferencji włączyły się również firmy będące członkami Klastra Lubelska Medycyna.
Agenda konferencji oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie wydarzenia.