Podsumowanie tygodnia AZS UMCS

Kolejne zawody w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży już za nami. Tym razem do walki weszli pływacy, którzy zakończyli rywalizację z imponującym dorobkiem. Lekkoatleci z kolei brylowali na mistrzostwach U23.

Lekkoatletyka

Lublin gościł 41. PZLA Mistrzostwa Polski U23, a lekkoatleci AZS-u UMCS Lublin spisali się na medal. Łącznie wywalczyli trzy złote, jeden srebrny oraz trzy brązowe krążki, co daje drugi wynik w rankingu medalowym. Lubelscy lekkoatleci zdobyli łącznie 198 punktów i był to czwarty wynik w klasyfikacji punktowej. Relacje z 1. Dnia Mistrzostw oraz z 2. Dnia Mistrzostw dostępne są na naszej stronie.

Koszykówka

Reprezentacja Polski zakończyła Mistrzostwa Europy U20 na szóstym miejscu. Biało-czerwone w ostatnim spotkaniu grupowym uległy Włoszkom 62-71. Z dobrej strony w tym starciu zaprezentowały się Dominika Ullmann oraz Martyna Goszczyńska, które zdobyły odpowiednio 13 oraz 5 punktów. Zastrzyk pozytywnej energii dało nam pierwsze spotkanie fazy pucharowej, w którym biało-czerwone wygrały z Węgierkami 66-63. Najskuteczniejsza na parkiecie była Ullmann, która zdobyła aż 22 punkty! Niestety później przyszła dotkliwa porażka z Hiszpanią (41-89). W walce o miejsca Polki pokonały Łotwę 69-52, ale przegrały mecz o piąte miejsce ze Słowenią (65-74).

Polska – Włochy 62-71
Ullmann (13), Goszczyńska (5), Adamczuk (1), Lubecka

Polska – Węgry 66-63
Ullmann (22), Goszczyńska (2), Adamczuk (2)

Polska  Hiszpania 41-89
Ullmann (3), Goszczyńska (2), Adamczuk (2), Lubecka

Polska  Łotwa 69-52
Adamczuk (8), Goszczyńska (4), Ullmann (4)

Polska – Słowenia 65-74
Ullmann (9), Goszczyńska (4), Adamczuk (2)

Pływanie

Siedem medali to dorobek pływaków AZS-u UMCS Lublin podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 16 lat. Julia Brzozowska niemal każdy swój start zwieńczyła miejscem na podium. Zwyciężyła w wyścigach na 200 metrów stylem grzbietowym (2:18.88) oraz na 200 metrów stylem zmiennym (2:21.62). Ten drugi był jednym z najlepszych wyników według punktacji FINA na tych mistrzostwach. Do tego dołożyła srebro na 100 metrów grzbietem (1:04.75), czy brąz na 400 metrów zmiennym (5:10.98). Tuż za podium znalazła się jedynie na 50 metrów grzbietem (30.54).

W stylu dowolnym brylowali natomiast Krzysztof Charkot oraz Klaudia Kazanowska. Charkot popłynął po brąz na 1500 metrów (16:39.40), natomiast jego klubowa koleżanka była druga na 800 metrów (9:40.73). Worek z medalami uzupełnił Patryk Joachimowicz, bo wywalczył srebro na 400 metrów zmiennym (4:39.74). Wszystkie rezultaty lubelskich zawodników dostępne na stronie livetiming.pl. AZS UMCS Lublin był piąty w klasyfikacji punktowej (70.75 pkt) oraz dziewiąty w rankingu medalowym.

Ruszyły mistrzostwa Europy juniorów na wodach otwartych w Wiedniu, a w narodowej kadrze znaleźli się Klara Kowalska, Oliwer Ponieważ, Mateusz Kraska i Mieszko Nowacki. Nowacki należał do sztafety 4×1500 metrów U16, która wywalczyła szóste miejsce. W drużynie U19 znalazła się za to Klara Kowalska i biało-czerwoni z nią w składzie zostali sklasyfikowani na dziewiątej pozycji. Za Kowalską także indywidualny start na 10 kilometrów, w którym uzyskała siódmy wynik (2:11:16.70). Kraska i Ponieważ ścigali się zaś na 7.5 kilometra. Najlepiej poradził sobie Ponieważ, który był dziewiętnasty (1:32:07.31), a Kraska skończył pięć pozycji niżej (1:33:30.22).