Dwa medale sztafet na koniec mistrzostw

Niedzielną pogodę osłodziły nam lubelskie sztafety. Panowie z 4×400 metrów sięgnęli po złoto, a panie z 4×100 metrów wywalczyły srebro.

Dwudniowe zmagania w ramach 41. PZLA Mistrzostwa Polski U23 dobiegły końca. Pogoda nie rozpieszczała jednak uczestników ostatniego dnia rywalizacji. Mimo to zawody kończymy w pozytywnych nastrojach, a powody do radości dały nam sztafety. Drużyna złożona z Remigiusza Zazuli, Bartosza Kitlińskiego, Oskara Grońskiego i Patryk Grzegorzewicza sięgnęła po złoto na 4×400 metrów (3:14.80). Śmiało można stwierdzić, że lubelscy akademicy zdominowali wyścig, gdyż finiszowali z blisko 3-sekundową zaliczką na drugim AZS-em AWF Wrocław. Mocną obsadę mieliśmy także w wyścigu 4×100 metrów, bo sztafetę tworzyły Alicja Rak, Emilia Wójtowicz, Zuzanna Gozdera oraz Maja Łyskowka. Lublinianki w świetnym stylu wywalczyły srebro (46.03).

O medal na 400 metrów przez płotki otarła się Weronika Taracha, która uplasowała się tuż za podium. Do mety dobiegła z czwartym czasem, który wyniósł 59.97 sekundy. Wyrazy uznania należą się także Łukaszowi Bańce, który na tym samym dystansie był piąty (53.50 SB). Na dystansie 200 metrów po rekord życiowy pobiegła Emilia Wójtowicz (24.38 PB) i przełożyło się to na siódme miejsce. W rzucie dyskiem natomiast rywalizował Sergiusz Stański, a w najlepszej próbie uzyskał rezultat 44.45 metra.

AZS UMCS Lublin zakończył mistrzostwa z dorobkiem trzech złotych, jednego srebrnego i trzech brązowych medali, co daje drugi wynik w rankingu medalowym. Lubelscy lekkoatleci zdobyli łącznie 198 punktów, co było czwartym wynikiem w klasyfikacji punktowej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!