Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Kolejny lockdown nie służy wydarzeniom offline – instytucje kultury pozostają zamknięte, w tym także akademickie centra kultury. Studenci kontynuują naukę zdalną, ale warto czasami zrobić sobie przerwę od książek i spotkań na Zoomie. Podpowiadamy, co inspirującego czeka na Was w kwietniu w internecie (ale nie tylko)!
Początek kwietnia to święta wielkanocne. Niektórzy z nas ze względu na lockdown postanowili nie odwiedzać w tym roku najbliższych, inni ze względu na naukę zdalną w ogóle z domu rodzinnego się nie ruszają. I jednym, i drugim studenci i studentki Uniwersytetu Gdańskiego proponują SEA-EU 2021 Cooking Experience, czyli prezentację swoich najlepszych przepisów. Wydarzenie ma na celu pokazać różnorodność europejskiego jedzenia oraz udowodnić, że to, co jemy, wpływa na nasze zdrowie, gospodarkę i środowisko.
Wydarzenie odbędzie się 1 kwietnia o godz. 8:00 na Facebooku. Do 7 kwietnia będziecie mieli czas, aby zagłosować na najlepszy Waszym zdaniem przepis.
Wystawa „O czasie” w Nowohuckim Centrum Kultury jest największą od wielu lat prezentacją w Krakowie malarzy związanych z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych. W zaproszeniu do wystawy wystosowanym do dydaktyków Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu nie została założona żadna sztywna teza. W jej miejsce została nakreślona szeroka perspektywa możliwych odniesień. Uczestnicy i uczestniczki zostali poproszeni jedynie o to, by pracy malarskiej towarzyszył odautorski komentarz w dowolnej formie, np. obiektu, grafiki, tekstu, szkicu czy zdjęcia – poszerzający pole interpretacji, pokazujący źródła inspiracji czy przybliżający proces powstawania dzieła.
Wystawę będzie można obejrzeć od 9 kwietnia do 23 kwietnia w Nowohuckim Centrum Kultury, Al. Jana Pawła II 232 w Krakowie.
Po 9 kwietnia do akademickich centrów kultury mogą wrócić koncerty. W Klubie Studio w Krakowie zagra m.in. Paweł Domagała, który promuje swoją nową płytę „Wracaj”. W Akademickim Centrum Kultury Politechniki Częstochowskiej za to coś dla miłośników muzyki poważnej – Wielka Gala Polskich Tenorów. W koncercie wystąpią wspaniali tenorzy Jacek Szymański, Sławomir Naborczyk oraz prawie tenor (bas) Dariusz Stanisław Wójcik, którym na fortepianie towarzyszyć będzie wybitny pianista Rafał Lewadowski. Widzowie usłyszą znane i lubiane utwory w klasycznym i bardziej popularnym repertuarze.
Paweł Domagała • Kraków • #WracajTOUR, Klub Studio, ul. Budryka 4, Kraków, 16 i 17 kwietnia
Wielka Gala Polskich Tenorów, Akademickie Centrum Kultury Politechniki Częstochowskiej, Aleja Armii Krajowej 23/25, 10 kwietnia
Od 4 kwietnia czekamy na Wasze prace w OPEN CALL – Viral ART 2.0. Masz dość komercji w sztuce? Szukasz przestrzeni, w której odnajdzie się Twoja buntownicza natura? Jesteś gotowy/a na małą artystyczną rywalizację? Zgłoś się do konkursu ACKiM UMCS Chatki Żaka. Konkurs dla wszystkich studentów i studentek oraz absolwentów i absolwentek trzech ostatnich lat. Ludzi, którzy mają dość sztuki komercyjnej i dla tych, którzy rzeczywistość odbierają na innych falach niż reszta świata. Na prace czekamy do 18 kwietnia. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.
Więcej wydarzeń znajdziecie w naszym kalendarium. Do zobaczenia!