Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zapraszamy dzieci urodzone między 1.04.2011 a 1.04.2015 wraz z rodzicem na przesiewowe badania poziomu rozwoju.
Szanowni Państwo,
Zapraszamy dzieci urodzone między 1.04.2011 a 1.04.2015 wraz z rodzicem na przesiewowe badania poziomu rozwoju. Są one częścią projektu naukowego i są BEZPŁATNE. Po ich zakończeniu rodzic otrzyma informację zwrotną z wynikami oraz ewentualnym wskazaniem do dalszej diagnozy dziecka lub konsultacji specjalistycznej.
Badanie każdego dziecka obejmuje:
1) bezpieczne i bezbolesne badanie EEG i NIRS (na głowę dziecka zakłady jest czepek – podobny do pływackiego – a dziecko proszone jest o wykonanie prostych poleceń),
2) badanie testem psychologicznym IDS,
3) wypełnienie przez rodzica ankiet, dotyczących rozwoju społecznego i emocjonalnego dziecka.
Całość badania trwa ok. 2 godzin i odbywa się w specjalnie przygotowanych do tego celu pomieszczeniach w budynku Instytutu Pedagogiki UMCS przy ul. Narutowicza 12 w Lublinie. Badania będą prowadzone od maja do lipca 2021 r. z zachowaniem obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.
Zapraszamy serdecznie dzieci zdrowe, z podejrzeniami zaburzeń rozwojowych oraz posiadające już diagnozę. Badania są okazją do sprawdzenia poziomu rozwoju dziecka (w tym wpływu czasu epidemii, izolacji i nauki zdalnej) lub zweryfikowania postawionej już diagnozy. LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA.
W badaniu nie mogą wziąć udziału:
- dzieci ze znaczną wadą wzroku lub słuchu, tj. wymagającą dostosowania materiałów dydaktycznych i testowych,
- dzieci nie posługujące się sprawnie językiem polskim,
- dzieci z urazami mózgu,
- dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.
Rekrutacja jest dwuetapowa. Najpierw prosimy o wypełnienie zgłoszenia, dostępnego pod linkiem:
https://www.umcs.pl/pl/enqForm,kwestionariusz-rejestracji-dziecka-do-projektu-badawczego,763.html
W ciągu maksymalnie dwóch tygodni otrzymacie Państwo informację zwrotną z linkiem do rezerwacji dogodnej dla Was daty i godziny badania.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy (chojak.m@poczta.umcs.lublin.pl).
Pozdrawiamy serdecznie
Dr Małgorzata Chojak – kierownik projektu
Dr hab. Agnieszka Lewicka-Zelent, prof. uczelni – członek zespołu badawczego
Dr Małgorzata Gulip – członek zespołu badawczego
--------------------------------------
Badania są realizowane w ramach działania p.t. „Zidentyfikowanie markerów zaburzeń rozwojowych u dzieci, widocznych w ilościowej analizie zapisu EEG. Aplikacja z normami, opracowanymi na podstawie statystycznej, ilościowej analizy 200 zapisów EEG”, będącego częścią projektu „Inkubator Innowacyjności 4.0” realizowanego przez konsorcjum Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie oraz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w ramach programu „Inkubator Innowacyjności 4.0”, Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4).