Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Gościem kolejnego odcinka podcastu „Głos nauki” jest dr Agnieszka Ziętek z Katedry Administracji Publicznej w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji UMCS, która opowie o Planie Równości Płci wprowadzonym niedawno na naszym Uniwersytecie.
Dla nas, czyli zespołu, który pracuje nad wdrożeniem tych zasad, bardzo ważny jest walor edukacyjny polegający na zmianie świadomości pracowników i studentów, bo Plan Równości Płci dotyczy całej wspólnoty akademickiej (…), w zakresie równości płci, niedyskryminacji, sytuacji, które z dyskryminacją są związane – mówi dr A. Ziętek. Dr Agnieszka Ziętek – adiunkt w Katedrze Administracji Publicznej na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na socjologii i filozofii polityki, w szczególności uspołecznianiu procesów decyzyjnych, kulturze obywatelskiej oraz ruchach społecznych. Realizuje badania z zakresu partycypacji społecznej i społeczeństwa obywatelskiego, a także polityki równościowej i antydyskryminacyjnej oraz zarządzania różnorodnością. Uczestniczka szkoleń i warsztatów w tym zakresie (organizowanych m.in. przez Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, Helsińską Fundację Praw Człowieka, Fundację Batorego). Trenerka antydyskryminacyjna (około tysiąca przeprowadzonych godzin szkoleniowych). Od marca 2022 r. kierowała pracami merytorycznymi nad przygotowaniem Planu Równości Płci. Obecnie przewodnicząca Zespołu ds. Równości na UMCS. Fot. Bartosz Proll Źródło: Centrum Prasowe UMCS |